Nejúspěšnější gymnastický závod sezóny 2019

Začátkem listopadu jsme se zúčastnili Republikového finále ČASPV v Trutnově. V závodě nám startovaly čtyři týmy ve čtyřech různých kategoriích. Náš oddíl reprezentovalo celkem 31 dětí, kterým po vyhlášení visely na krku zasloužené medaile. Celkem jsme vybojovali v závodě 2x zlato, 1x stříbro a 1x bronz. V soutěži Českého poháru (součet všech výsledků pro dané družstvo v soutěži TeamGym za rok 2019) jsme získali zlato, stříbro i bronz.
Soutěž probíhala v sobotu od brzkého rána do pozdního večera, jelikož se na závod sjelo přibližně dvacet oddílů z celého Česka. Každý oddíl vyslal do závodu většinou jedno až čtyři družstva různých kategorií.
Naše mladší dívky v kategorii Junior I zahájily svůj den už v 7 hodin ráno rozcvičením. Očividně je to vůbec nerozhodilo, protože právě ony vybojovaly zlato v konkurenci patnácti týmů. Dívky předvedly na všech třech nářadích krásný výkon, za který se rozhodně nemusely stydět. Bonusem byla nejlépe hodnocena trampolína jak v obtížnosti, tak v provedení. V Českém poháru se probojovaly na stříbrnou příčku.
Chlapci jsou vždy třešničkou závodu, jelikož chlapeckých družstev není mnoho. Proto se veškerá pozornost během závodu soustředí právě na naše borce. Ti byli na svůj výkon patřičně pyšní. Akrobacii zacvičili bez zaváhání, na trampolíně předvedli i tři dvojná salta a pódiovou skladbou ohromili celou halu. Získali zlato v závodě i v Českém poháru. Kdyby byla celá kategorie Junior II vyhlášena společně bez rozdílu pohlaví, vybojovali by chlapci úžasné 3. místo z jedenácti týmů.

Číst dál a fotky ze závodů

Upozornění pro rodiče žáků 2.A

Z důvodu nemoci paní učitelky Šulákové se třídní schůzky 2. A ve čtvrtek 21.listopadu nekonají.

Pozvánka na třídní schůzky

Ve čtvrtek 21. 11. 2019 v 16.00 hodin se konají třídní schůzky. Pro rodiče žáků 9. ročníku je v učebně chemie připravena beseda k přijímacímu řízení a přijímacím zkouškám na střední školy. Předpokládaný začátek besedy v 17.00 hodin. 

Putování Afrikou

V příštím týdnu (25. listopadu - 1. prosince) začíná 8. ročník korespondenční zeměpisné soutěže pro žáky naší školy. Těšíme se na vaši účast.

Číst dál...

Festival čtení na naší škole

V první polovině listopadu 2019 se naše škola opět zapojila do kampaně na podporu čtenářství - Festivalu čtení vyhlášené Knihovnou FM. Žáci z osmé a deváté třídy nejprve přečetli našim prvňáčkům ukázky z dětských knih. Poté si nimi povídali o tom, jaké jsou jejich oblíbené knihy a která témata je nejvíce baví.

Akce měla příznivý ohlas a určitě přispěla k rozvoji čtenářské gramotnosti.

Fotky...

Projektový „Den stromů“

Ve středu 6. listopadu prožila skupina dětí ze školní družiny projektový den s panem myslivcem Martinem Hlaváčem. Žáci poznávali stromy, jejich typické vlastnosti a znaky v okolí školy, přilehlého parku a školní družiny. Procvičili si čich, hmat a zrak. Zábavné soutěže s omalovánkami, tiskátky a pracovními listy byly založené na vědomostech o stromech a přírodě. Z didaktických her si děti zahrály velké PexeTRIO, obrázky 50-ti našich stromů a hru „Kdo ví – odpoví“. Akce vedla k rozšíření a doplnění učiva o lese, prohloubení zájmů o les a přírodu. Žáci sdíleli vlastní zkušenosti a poslali zvířátkům kaštany na zimu.

Chtěli bychom panu Hlaváčovi poděkovat za velmi dobře a zábavně připravené odpoledne a vyprávění o stromech. Těšíme se na další setkání.

Fotografie ...

Cookies

K ukládání nastavení a správnému fungování využíváme soubory cookies. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte. Více zde.