Řád školní jídelny

Směrnice ředitele - Vnitřní řád školní jídelny s přílohou - ve formátu pdf

 

Postup při odhlašovaní obědů

Vážení rodiče,

rádi bychom Vás informovali o tom, jak správně postupovat při odhlašování obědů, pokud vaše dítě není ve škole.

  •  telefonicky na čísle 558425516, mob. 737044930
  •  na terminálu ve školní jídelně
  •  na webových stránkách  objednávky online

Od druhého dne nemoci žáka stát již nedotuje stravu - rodič je povinen žáka odhlásit, jinak vzniká doplatek - denně 31 Kč/1 oběd.

Zdůvodnění

Školský zákon stanovuje, že dětem v mateřských školách, žákům základních škol a nezletilým žákům středních škol je poskytována dotace na mzdové a věcné režie školního stravování - po dobu jejich pobytu ve škole. Obědy jsou pak pro rodiče levnější, zaplatí pouze náklady na potraviny. Pokud dítě není ve škole, nárok na dotaci ztrácí. Oběd, který byl uvařen a dítě ho nesní, musí tedy zaplatit rodiče, protože na dotace v tu chvíli nemá škola nárok. Proto je nutné, aby si děti (rodiče) nezapomínali obědy odhlašovat. Prováděcí vyhláška o školním stravování určuje, že první den neplánované nepřítomnosti strávníka se nepočítá. Pokud tedy dítě onemocní a nestačí si odhlásit oběd, první den na dotovaný oběd nárok má. Oběd si může donést domů nebo mu prostě propadne. 

Kontakty na jídelnu nebo na vedoucí jídelny.

 

Objednávky online

Jídelní lístek

Cookies

K ukládání nastavení a správnému fungování využíváme soubory cookies. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte. Více zde.