Atletický trojboj

Ve čtvrtek 20. června se konal na stadionu TJ Slezan atletický trojboj pro žáky 1. stupně v kategoriích běh na 50 m, skok do dálky a hod míčkem. Soutěže se zúčastnilo 12 škol z okresu Frýdek-Místek. Našim atletům se vedlo velmi dobře. Celkově jsme získali dvě zlaté a dvě bronzové medaile.

 

pořadí

kategorie

jméno

třída

1.

1. r. dívky

Viktorie Kvašňovská

      1. B

1.

  2. r. chlapci

Šimon Rašner

2. B

3.

3. r. dívky

Olivie Vojtíšková

3. A

3.

4. r. dívky

Eliška Horáčková

4. B

                                                                                                                                                                                        

V celkovém pořadí škol jsme se umístili na 7. místě.  

Fotky...

Zlatý hattrick a titul mistrů České republiky

Gymnastický oddíl působící pod SK Město Frýdek - Místek s tréninkovým zázemím na 11. ZŠ získal v dubnu a v květnu nejen mnoho úspěchů, ale také titulů Mistrů České republiky pro rok 2024.

V soutěži TeamGym tento oddíl staví do boje o medaile tři družstva. V kategorii Junior I jsou děvčata do 11 let. Tým Junior A je složen z děvčat 12 - 16 let a seniorský mix tým z děvčat i chlapců 14 - 22 let.

K dnešnímu dni již v této sezóně proběhly tři závody. První závod Českého poháru v TeamGymu se konal v Třebíči, kde z důvodu zranění oddílu nastoupila do soutěže pouze dvě družstva. Tým Junior I i Senior mix zahájil sezónu zlatem. Druhého závodu ČP se zúčastnila už tři družstva a v Kadani si tento oddíl vybojoval dvě zlata a jeden bronz. 

Číst dál a fotky...

Basketbalová soutěž

 

Začátkem května se naše škola zúčastnila basketbalové soutěže pro žáky prvního stupně základních škol - Junior NBA, která se konala v hale Basketpoint ve Frýdku-Místku. 

Soutěže se zúčastnilo osm týmů, které byly rozděleny do dvou skupin. Byly to především školy města Frýdek-Místek, ale také ZŠ Lískovec, ZŠ Staré Město, ZŠ Příbor a ZŠ Odry. Naše škola obsadila třetí příčku ve skupině, a proto si vysloužila možnost utkat se o poslední páté postupové místo. Toto místo se našim žákům podařilo vybojovat, a proto postoupili do další fáze soutěže, která proběhne na podzim.

 

Gymnastky vybojovaly dvě medaile ve Slavkově u Brna

První březnovou sobotu jsme se vydali na závody do Slavkova u Brna. Jednalo se o malý Teamgym - Napoleon CUP, kterého se zúčastnilo družstvo Junior 0 a Junior I. Přestože jsme vyjížděli v brzkých ranních hodinách, tak děti předvedly krásné výkony.
V kategorii Junior 0 proti sobě nastoupilo celkem 10 družstev. Holky zahájily závod na trampolíně, kterou zvládly bez pádu. Tím si vysloužily nejvyšší známku ze všech týmů. Na akrobacii se jednotlivé řady neobešly bez chybiček, především dva nedoskoky do vyznačené plochy nás připravily o cenné body. Družstvo si v závěru vybojovalo druhé místo s pouhou ztrátou desetiny a půl na nejvyšší stupeň.
Naše starší děvčata měla proti sobě sedm družstev. Svůj závod zahájila na akrobacii, kde opět předvedla nejlepší provedení, díky kterému získala krásnou a zároveň nejvyšší známku. Trampolína bývá naším největším strašákem, avšak tentokrát se povedla na výbornou. Holky si opět vysloužily nejlepší celkovou známku a vybojovaly si s více než bodovým náskokem první místo.
Oběma družstvům moc děkujeme za krásný závod a všem rodičům za podporu během celého dne.
 

Zlatý start nové sezóny

 

První závod Českého poháru 2024 pořádal již po několikáté oddíl Gym Club Třebíč. Soutěž se konala v sobotu 13. dubna a zúčastnila se jej naše dvě družstva, která si dokázala vybojovat zlatou příčku. 

V kategorii Junior I startovalo družstvo ve složení: Bartoňová Sandra, Foldynová Daniela, Kalusová Karolína, Koláčková Nela, Matoušková Izabel, Petrovská Adéla, Rybářová Simona, Svobodová Vilma a náhradnice Malinovská Melanie a Zapletalová Linda. Náš tým se startovním číslem 1 zahájil závodní den pohybovou skladbou. Děvčata předvedla nejlepší provedení na dvou ze tří disciplín a tím byla právě pohybová skladba a trampolína. Rozdíl desetiny a půl týmu zajistil 1. místo v konkurenci deseti družstev. Další týmy v pořadí dělil od našich děvčat téměř bodový a následně i vyšší rozdíl.

Brettschneider Jakub, Geblová Alžběta, Gřesová Kristina, Gřesová Vanda, Kojecká Lucie, Peřina Damián a Roman Petr jsou členy týmu Senior. Tento mix předvedl pohybovou skladbu také s velmi pěkným provedením. V řadách na akrobacii a trampolíně došlo k pár pádům, ale dvojná salta i s několika obraty družstvu opět vyneslo obrovský aplaus celé haly. Na obou disciplínách si vysloužilo nejvyšší známky, které zajistily i nejvyšší celkový součet, a zlaté medaile si tak nevybojovalo pouze ve své kategorii, ale rovněž v celém soutěžním dni.

Lepší start v nové sezóně jsme si nemohli přát. 

 

Další úspěšný rok pro gymnastiku z jedenáctky

Jsme gymnastický oddíl při Sportovním klubu Město Frýdek-Místek, který trénuje na 11. ZŠ a v letošním roce 2023 jsme neodjeli z žádné soutěže s prázdnou. Z 69 ocenění se nám podařilo získat 31 zlatých, 23 stříbrných a 15 bronzových medailí. Bonusem byla účast seniorského mix týmu na MID European TeamGym Championships, které se konalo v Itálii.

V soutěži TeamGym proběhlo v roce 6 celorepublikových soutěží, včetně mistrovství ČR, kde se týmu Junior II i týmu Senior povedlo vybojovat zlatý stupeň vítězů. Další soutěže se konaly v Třebíči, Kadani, Brně, Příbrami a v Trutnově. V součtu celkových výsledků v roce 2023 jsme rovněž získali zlato v obou kategoriích.

Mladší děti se účastní malého TeamGymu (bez pohybové skladby). Letos proběhlo 5 soutěží, z toho čtyři na podzim. Nejúspěšnějším naším týmem je Junior Mini (ročník narození 2016 a mladší), kterému se podařilo získat 1 stříbro a 4 zlata. Týmu 2014 a mladší medaile také neunikly a družstvo vybojovalo 2 stříbra a 1 bronz.

Číst dál...

Partnerství

 

 

 

Časopis NAŠE 11

Číslo 1 2 3 4

Certifikáty

Vzhled

Cookies

K ukládání nastavení a správnému fungování využíváme soubory Cookies. Vypnutí a vice informací o Cookies zde