Turnaj krajských výběrů v házené

Ve dnech 14. -16. června proběhl v ostravských sportovních halách turnaj starších žáků v házené. Do výběru Moravskoslezského kraje byli vybráni i dva žáci naší školy: Michal Kresta a Daniel Šupola. Oba hráči patřili k oporám výběru našeho kraje. Skupinu o šesti týmech jsme odehráli v Polance, kde jsme postupně narazili ve skupinách na celky ze Zlínského kraje, Ústeckého, Plzeňského, Jihomoravského a kraje z Vysočiny. Ani jednou jsme neokusili hořkost porážky a bez ztráty jediného bodu ve skupině náš celek nastoupil v semifinálovém utkání proti Olomouckému kraji. I ten jsme zdolali a cesta do finále, které se hrálo, jako předzápas reprezentace České republiky proti Bosně a Hercegovině v Ostravar aréně byla otevřená. Tam na nás čekal výběr z Prahy. Všichni chlapci byli dostatečně motivování a pomyslnou třešničku na dortu se nenechali vzít. Vítězem celorepublikových krajských výběrů se tedy stal celek z Moravskoslezského kraje tvořen hráči Frýdku-Místku, Ostravy, Polanky, Karviné, Kopřivnice. Trenérem celku byl Martin Strnadel.

Foto...

Naše gymnastika slaví velký úspěch v teamgymu

Koncem března jsme se v Třebíči zúčastnili prvního závodu soutěže TeamGym. Letos nás ještě čeká celkem šest těchto závodů.  Do bojů o medaile jsme postavili celkem čtyři týmy. Oddíl reprezentovalo celkem 31 gymnastů a gymnastek.

V kategorii Junior I, která je určena pro děti mladší 11 let, děvčata ukázala skvělé výkony. Trenérka dívek Katka Kohutová byla s výkonem nadmíru spokojená. V pódiové skladbě se gymnastky krásně sjednotily a zahájily si tím úspěšný závod. Akrobacii zvládly s přehledem. V první řadě předvedly rondát-flik, v druhé řadě, která byla obtížnější, zvládly i salta vzad. Bez zaváhání zaskákaly na trampolíně a díky tomu si zajistily stříbro.

Kategorie Junior II je určena pro soutěžící do 16 let. Zde měli premiéru chlapci, kteří již do této kategorie spadají. Pódiová skladba byla pro ně první disciplínou závodu, kde předvedli zcela novou sestavu. Začali ji trénovat v lednu a usilovně na ní pracovali. Svým výkonempřekvapili a velmi potěšili i svou trenérku Vendulu Henychovou, která byla na ně po celý závod velmi pyšná. Akrobacii odskákali s přehledem i s obtížnějšími řadami, které také natrénovali v posledních měsících. Trampolínu zvládli s menším zaváháním. Ve své kategorii vyhráli a získali zlato.

Číst dál, fotky a videa

Krajské kolo ve sportovní gymnastice

Dne 19. 3. 2019 se uskutečnilo krajské kolo AŠSK ve sportovní gymnastice, které pořádalo Gymnázium Petra Bezruče v Místku. Soutěže se zúčastnilo celkem 13 chlapeckých a 27 dívčích družstev. Nejmladší kategorie, která je určena pro dívky do 10 let, byla pro nás nejúspěšnější z celého závodu. V soutěži družstev jsme s přehledem získali 1. místo s náskokem tří bodů. Dívky získaly nejvyšší součet známek na prostných, hrazdě i přeskoku. Příjemným překvapením bylo vyhlášení jednotlivců. Terezka Chudíková vybojovala zlatou, Nikolka Budačová brala stříbrnou a Izi Delongová bronzovou medaili. Ema Švecová také nezaváhala a získala krásné 5. místo. V II. kategorii se dívky ve složení Maruška Bardoňová, Terka Dužíková, Nelča Lukáčová a Klárka Urbišová snažily, ale stačilo to pouze na bramborovou medaili. Z jednotlivců dopadla nejlépe Nelča Lukáčová. V kategorii starších děvčat jsme opět slavili úspěch. Družstvo vybojovalo zlato a dívky se tak staly nejlepšími v Moravskoslezském kraji ve své kategorii. V konkurenci 27 děvčat obsadila Terka Brynychová 1. místo, Kiki Macháčková 5. místo, Bětka Geblová 7. místo a Terka Divišová 10. místo.

Číst dál a fotografie

Turnaj ve vybíjené

 

V pátek 15. března se na 1. ZŠ ve Frýdku konalo okrskové kolo ve vybíjené. Zúčastnilo se ho 5  smíšených týmů 4. a 5. ročníků.

Naši školu reprezentovalo 12 chlapců. Boj o postup do okresního kola byl dramatický až do konce. Našim chybělo štěstíčko, obsadili celkově 3. místo.

Kluci hráli skvěle a se srdcem, patří jim velký dík.

 

Okresní kolo ve sportovní gymnastice

Závodní sezónu v jednotlivcích jsme zahájili okresním kolem školních klubů a to na naší domácí tréninkové půdě - 11.ZŠ. Družstva jsme měli ve všech věkových kategoriích a všichni se snažili o to, aby postoupili a srovnali síly s ostatními na krajských závodech. 

Jde vidět, že náš okres je bohatý na talentované sportovce, protože byla opravdu vysoká účast. Na naše závody přijely týmy ze všech různých škol ve F-M (1.ZŠ, 2.ZŠ, 7.ZŠ, 8.ZŠ) a také z Paskova, Palkovic, Starého Města, Lískovce, Žabně, Dobré, Kozlovic, Frýdlantu, Ostravice a Hnojníku.

V kategorii chlapců jsme v nejmladší kategorii měli jedno družstvo z 11.ZŠ, které skončilo na krásném 2. místě. Na 1. místě se umístila 7.ZŠ, kde jsme měli ovšem dva naše svěřence a máme tak postup na kraj. Na prvním místě z jednotlivců se umístil Vašek Svoboda. V II. kategorii u chlapců jsme si s přehledem odnášeli zlaté medaile a tuto kategorii ovládl Kuba Brettschneider. U starších žáků nás reprezentoval pouze jeden závodník a to Honza Provazník, který si vybojoval 1. místo.

Číst dál a fotky úspěšných gymnastů

Přehazovaná

 

Turnaj v přehazované se konal na 6. ZŠ v Místku. Zúčastnilo se ho 10 smíšených družstev 4. a 5. ročníků. Naši školu reprezentovalo 5 chlapců a 3 dívky. Hrálo se dvoukolově. I přes urputný boj se nám nepodařilo probojovat do semifinále. Obsadili jsme celkové 7. místo.

 

Cookies

K ukládání nastavení a správnému fungování využíváme soubory cookies. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte. Více zde.