Sezónu zahájili dvojnásobným zlatem

Gymnasté a gymnastky ze Sportovního klubu Město Frýdek - Místek - z. s., kteří trénují na ZŠ Jiřího z Poděbrad ,,jedenáctka”, vyrazili s dvěma družstvy v polovině dubna na první TeamGym závod Českého poháru do Třebíče.

Juniorky s nejlepší známkou na pohybové skladbě i trampolíně a druhou nejvyšší známkou na akrobacii, doslova převálcovaly jedenáct týmu a s více než bodovým rozdílem si stouply na nejvyšší stupeň vítězů.
Seniorský mix ovládl závod především trampolínou, kde získal jednoznačně nejvyšší známku a zajistil si tím velký bodový náskok. Druhá nejlepší známka jim patřila na pohybce i akrobacii. Mix v konkurenci šesti družstev vybojoval zlato a trenérky mohly být na své dvě družstva opravdu pyšné.

Číst dál...

Okresní kolo házené

Dne 1.3. proběhlo okresní kolo házené pro žáky 6. a 7. tříd. Turnaj se uskutečnil na 6. ZŠ. Naše družstvo postupně poměřilo síly s družstvy z 8. ZŠ, 2. ZŠ a naposled i 6. ZŠ.

Do turnaje jsme vstoupili remízou po bojovném utkání s 8. ZŠ. Utkání bylo pohledné i přes prvotní nervozitu hráčů, která jim trochu svazovala ruce. Druhé utkání už bylo o poznání lepší. Naším soupeřem byli žáci 2. ZŠ. Za toto utkání musím kluky pochválit za perfektní plnění taktických pokynů, a i proto jsme vyhráli rozdílem dvou gólů. Dle výsledků ostatních družstev jsme tedy věděli, že poslední utkání se 6. ZŠ bude souboj o 1. místo na turnaji. Do utkání jsme vstoupili velmi dobře a ujali se vedení. Bohužel na straně soupeře stáli hráči se zkušenostmi z celorepublikových házenkářských soutěží a skóre překlopili na svou stranu. Naše družstvo tedy obsadilo 2. místo a do krajského kola se neprobojovalo.

Tímto bych chtěl pochválit chlapce za statečný výkon, kdy se nebáli jít do osobních, občas i bolestivých soubojů a bojovali za naši školu, jak to jenom šlo.

První letošní závod JoJo Cupu

Na první závod v roce 2023 jsme se vydali na 7. ročník JoJo Cupu do Dobřichovic. Vyjeli jsme se čtyřmi družstvy už v pátek 27. ledna. Večer po příjezdu měly děti ještě možnost tréninku, a tak se mohly alespoň protáhnout po dlouhé cestě a vyzkoušet si nářadí.

JoJo Cup je dvojboj a závodí se pouze na akrobacii a trampolíně. Brzy ráno zahájilo závod naše nejmladší družstvo dívek kategorie Junior 0. Perfektně předvedené tréninkové skoky se na závodě bohužel moc nepovedly a dívky zaznamenaly hned v první řadě přes bednu dva pády. Nálada se zlepšila na akrobacii, kde se moc snažily a předvedly krásné hvězdy v kombinaci na jedné ruce. Ani třetí nejvyšší známka za akrobacii bohužel nestačila na lepší než 8. místo.

Číst dál...

Zlato a bronz pro naši gymnastiku

Na republikové finále ČASPV jsme se do Trutnova vypravili v sobotu v brzkých ranních hodinách. Byla to závěrečná soutěž TeamGym roku 2022, kde náš oddíl reprezentovala klasicky dvě družstva. Dívky v kategorii Junior II a mix v kategorii Senior A.

Senior mix zahájil náš závodní víkend organizovaným rozcvičením na trampolíně, kde bylo 10 minut tréninku opravdu povedených. Všechny rozběhy i skoky vyšly dle plánu, a dokonce nám poprvé zbyl i čas navíc. Na akrobacii už to tak úsměvné pro všechny členy týmu nebylo, ale zažili jsme i méně úspěšné rozcvičení. Po tréninku na pódiové skladbě, který proběhl hladce, se šli závodníci připravit na zahájení soutěže. Přestože jsme opět závodili bez jednoho člena týmu, dotkla se nás tentokrát pouze jediná srážka, protože dva chlapci mohou být součástí ženského týmu. Srážka tři desetiny byla za nejednotný dres mezi kluky a děvčaty. Závod na trampolíně byl bezkonkurenční. Luxusní vysoké skoky s čistými doskoky až na jedno malinké zaváhání. Za provedení tým získal sedm bodů, což byla výchozí známka v Plzni, kde jsme měli ztrátu tří bodů za chybějícího člena. Známka za trampolínu byla čtrnáct bodů bez dvou desetin, a to je prozatím naše nejlepší známka za všech soutěží. Akrobacie byla o mnoho lepší než na rozcvičení, ale pár zádrhelů tam bylo, včetně většího pádu, kde musela zasáhnout i trenérka. Skladbu družstvo předvedlo s přehledem a zajistilo si náskok tří bodů. S obrovským náskokem naši porazili družstvo z Prahy i z Třebíče a právem si stoupli na nejvyšší stupeň a získali zlato.

Číst dál...

Závěrečný závod v gymnastice v roce 2022

TVT Motion pořádal již 3. ročník soutěže s názvem Blue CUP. Naše dvě nejmladší družstva vyrazila do Říčan u Prahy už v sobotu, protože v neděli začal závod brzy ráno.

Po úspěšném nedělním organizovaném rozcvičení bylo slavnostní zahájení, kde se seřadilo celkem osm družstev v kategorii Junior Mimi a devět družstev v Junior 0. Miminka ročníků 2015 - 2016 na akrobacii zaznamenala jeden pád. I přes to se jim podařilo získat třetí nejlepší známku, protože ostatní hvězdy byly krásné. Na trampolínce ukázala kufry a skrčky přes bednu. Nejlepší body za provedení a nejvyšší obtížnost patřily našemu týmu děvčátek. V součtu chybělo málo a holky mohly získat stříbrné medaile. Podařilo se jim vybojovat nádherné 3. místo.

Družstvo v kategorii Junior 0 odstartovalo svůj závod na akrobacii, kde nastalo jedno malé zaváhání ve společné řadě. Ve druhé sérii si některé dívky poprvé skočily rondát - flik. Předvedení řad bylo moc pěkné a družstvo získalo nejlepší známku ve své kategorii. Trampolína se bohužel nevyvedla a družstvo odskákalo se třemi pády, čímž ztratilo vedení v tabulce. Pouhá desetinka a půl scházela našemu týmu na bronzové umístění.

Číst dál, odkaz na fotky a video...

Okrskové kolo v přehazované

 

V pátek 25. listopadu vyrazilo devět žáků ze 4. a 5. ročníků naší školy na okrskové kolo v přehazované, které se konalo na 6. ZŠ v Místku.

Soutěže se účastnilo celkem šest týmů, které byly rozděleny do dvou skupin. Bojovali jsme statečně, ale bohužel nám nevyšel postup z tabulky. Hráli jsme tedy o páté až šesté místo. Nervozita byla veliká a vedla ke zbytečným chybám. Nakonec jsme obsadili čestnou šestou příčku. Přestože jsme nepostoupili do okresního kola, radost ze hry byla veliká.

 

 

Partnerství

 

 

 

Časopis NAŠE 11

Číslo 1 2 3 4

Certifikáty

Vzhled

Cookies

K ukládání nastavení a správnému fungování využíváme soubory Cookies. Vypnutí a vice informací o Cookies zde