GYMNASTKY Z FRÝDKU SE PROBOJOVALY DO ČESKÉ REPREZENTACE

Gymnastky z oddílu SK Město Frýdek - Místek, které cvičí při 11. ZŠ se v prosinci 2021 zúčastnily Mistrovství Evropy v TeamGymu, které se konalo v portugalském městě Guimarães. Vanda Gřesová byla součástí juniorského týmu, který se probojoval do finále a obsadil 5. místo hned za Skandinávskými státy a Velkou Británii. Seniorský tým za Frýdek reprezentovala Kristina Gřesová a Lucie Kojecká. V silné konkurenci se jim podařilo obsadit 7. místo v kvalifikaci. Na ME gymnastky doprovodila trenérka Vendula Henychová, která byla součástí seniorského týmu v roce 2014 na Islandu a maminka sester Gřesových. Holky si splnily svůj sen a celý oddíl doufá, že se podívá i na další Mistrovství Evropy, které se koná v roce 2022 v Lucembursku.

Kompletní informace včetně galerie naleznete   ZDE

Republikové finále ČASPV v gymnastice

 

Dne 13. listopadu čekal v Trutnově naše tři družstva závěrečný závod v letošním roce. Na soutěž jsme vyrazili vlakem už v pátek odpoledne. Karantény soutěžících jsou celorepublikový problém a proto byla účast poněkud nižší, než jsme zvyklí. Náš oddíl reprezentovali na Republikovém finále ČASPV stejní závodníci jako na předešlých dvou úspěšných soutěžích, které proběhly v říjnu v Příbrami a Olomouci.

Číst dál

MISTROVSTVÍ ČR TEAMGYM OLOMOUC 2021

V den státního svátku 28.10. se konalo Mistrovství ČR TeamGym 2021 v Olomouci. Nečekané karantény některých našich závodníků to zkomplikovaly, ale nakonec se nám úspěšně podařilo postavit tři týmy, jak bylo původně v plánu.

V nejmladší kategorii Junior I soutěžilo sedm týmů. Naše holky nastoupily v nejnižším možném počtu. Družstvo tvořily: Tereza Chudíková, Timea Tobolová, Eliška Musilová, Izabela Delongová, Aneta Pospíšilová a Daria Mikitová. Dívky zahájily svůj závod bezchybně na pódiové skladbě, kde získaly nejvyšší známku v provedení i v obtížnosti. Na akrobacii i trampolíně se nepovedla společná řada dle představ, ale to děvčata nerozhodilo a závod docvičila bez dalšího zaváhání. I přes to, že nám na poslední chvíli odpadla důležitá členka týmu, se děvčatům povedlo vybojovat titul Vicemistryň ČR pro rok 2021 a na krku jim právem visely stříbrné medaile.

Číst dál a fotografie

MISTROVSTVÍ ČR ČASPV 2021- PRAHA

Mistrovství ČR ČASPV ve sportovní gymnastice se opět konalo na Hradčanech v Praze o víkendu 16. a 17. října.

Do boje o medaile a titul Mistra ČR jsme přihlásili dvě družstva po čtyřech děvčatech a v soutěži jednotlivců nás reprezentovalo pět chlapců a jedna žena. Na závod jsme vyrazili všichni hromadně v sobotu brzy ráno.

V 10 hodin byl nástup a nejdřív začali soutěžit chlapci. Peťa Roman se může pyšnit třemi nejvyššími známkami ze čtyř nářadí a s velkým rozdílem bodu a půl se stal Mistrem ČR pro rok 2021. 1. místo rovněž ovládl i Kuba Brettschneider mezi staršími žáky s nejvyšší známkou v kategorii na prostných. Bronzová příčka patřila Vaškovi Svobodovi, který byl letos mezi staršími žáky poprvé. Ve IV. kategorii jsme měli zastoupení Mária Murína, který se od minulého roku výrazně posunul a obsadil 2. místo. Damián Peřina předvedl bezchybnou sestavu na prostných, kterou si zajistil nejlepší známku mezi všemi chlapci celého závodu a stal se Mistrem České republiky.

Číst dál a fotografie

SOUTĚŽ TEAMGYM O POHÁR MĚSTA PŘÍBRAMI 2021

V polovině měsíce října jsme se zúčastnili Poháru města Příbrami, kam se přihlásilo celkem třicet družstev. Na závod jsme vyjeli autobusem už v odpoledních hodinách v pátek s dvaceti pěti dětmi.

Družstvo mladších děvčat  ve složení: Terka Chudíková, Sára Nell Peřinová, Timi Tobolová, Eliška Musilová, Anetka Pospíšilová, Izi Delongová, Darča Mikitová a Viki Krulišová v kategorii Junior I vybojovalo stříbro s nejlepší akrobacií mezi sedmi týmy. Ke zlatu jim scházely pouhé dvě desetinky.

Kiki a Vanda Gřesovy, Kája Bužková, Eva Petrušková, Bětka Geblová, Barča Hylská, Nelča Lukáčová, Niky Budačová, Nelča Eliášová a Ela Pohludková tvořily tým v kategorii Senior B. Holky s nejvyšší známkou na akrobacii i na pódiové skladbě, kterou měly jako premiéru, se probojovaly na zlatou příčku.

Chlapci ve složení: Honza Provazník, Mário Murín, Dami Peřina, Kuba Brettschneider, Adam Moskva, Vašek Svoboda a Peťa Roman soutěžili v kategorii Junior A. Kvalitní akrobacií, kde získali nejlepší známku ze čtyř týmů, si zajistili stříbrnou pozici. Vyhlášeni však byli muži zvlášť, a tak brali kluci zlaté medaile.

Soutěže TeamGym jsme se po dlouhé covidové pauze zúčastnili s třemi závodními družstvy poprvé. S výsledky jsme nadmíru spokojení a dětem gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci oddílu.

Fotografie

Zakončení sezóny 2020/2021

Ve 2. pololetí školního roku 2020/2021 pro nás nebyla situace opět jednoduchá. Pravidelně probíhaly online lekce, do kterých se zapojilo všech osm trenérek...            více na stránkách gymnastiky

Cookies

K ukládání nastavení a správnému fungování využíváme soubory cookies. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte. Více zde.