Projekt Krokus připomíná oběti holocaustu

Stejně jako o předchozích letech se i v letošním roce naše škola zapojila do Projektu Krokus, který organizuje irská organizace Holocaust Education Trust Ireland (HETI) ve spolupráci se Vzdělávacím a kulturním centrem Židovského muzea v Praze. Tento projekt určený žákům starším 11 let běží již několik let na školách nejen v Irsku, ale po celém světě. Každoročně se do něj zapojují další a další školy. Na mnoha školách se z něj stal dlouhodobý projekt, stejně jako u nás. Žáci 9. ročníku zasadili na konci září na školním pozemku - u vchodu do jídelny - v hodině pěstitelských prací cibulky krokusů jako připomínku jednoho a půl milionu židovských dětí a tisíců dalších dětí, jenž zemřely během šoa (holokaust).

Žlutá barva připomíná žlutou Davidovu hvězdu, jež byli Židé nuceni během nacistické vlády nosit. Projekt Krokus nabízí konkrétní možnost, jak přiblížit tematiku šoa mladým lidem.

Výběrová dějepisná exkurze

4. října 2019 jsme navštívili hlavní město České republiky.

Cílem našeho putování byla Praha románská, gotická, renesanční i barokní.

Stověžaté město nad Vltavou navštívilo 33 žáků 8. a 9. tříd. Využili jsme programu Pražský hrad CK Výuka Jinak, který umožnil nejen prohlídku nádvoří Hradu, ale i jeho interiérů.Historické putování začalo u sochy sv. Václava na Václavském náměstí, kde na nás čekala paní průvodkyně. Po krátkém seznámení s organizací dne jsme se vydali na zastávku metra. Na třetí zastávce jsme vystoupili a naše cesta mířila na Pražský hrad. Zde jsme se dozvěděli spoustu zajímavých informací a prohlédli si katedrálu sv. Víta, Václava a Vojtěcha, Starý královský palác s Vladislavským sálem, románskou trojlodní baziliku sv.Jiří s hrobem v. Ludmily, Zlatou uličku u Daliborky. Po návštěvě Hradčan následovala cesta Nerudovou ulicí na Malostranské náměstí a poté na Karlův most. Naše putování skončilo na Staroměstském náměstí prohlídkou orloje. Ani chladné podzimní počasí nás neodradilo, abychom si užili den věnovaný historii.

Fotografie ...

Zachraňme strom, adoptujme zvíře – v pátek začínáme!

Vyhlašujeme 18. ročník školního projektu.

Čeho se projekt týká? Sbíráme starý papír, čímž zachraňujeme stromy a získaný finanční výtěžek za sběr zasíláme na adopci medvědice Oliny do ostravské ZOO.

  • 11. října 2019
  •   6. prosince 2019
  • 14. února 2020
  • 17. dubna 2020
  •   5. června 2020

Čas a místo: pátek od 7 do 8 hodin u vstupu na 1. stupeň.

Papír musí být svázaný!!! Dle nových podmínek soutěže nevybíráme tvrzený papír a lepenku.

Za přinesený papír, zachráněné stromy a medvědici Olinu předem děkujeme!

Adaptační pobyt 6. tříd

Ve dnech 23. - 25. září 2019 se v Rekreačním středisku Palkovické Hůrky uskutečnil adaptační pobyt žáků 6. ročníku.
 
V pondělí ráno se žáci obou tříd vydali pěšky nebo autobusem na přehradu Olešná. Po odpočinku na zdejším dětském hřišti společně pokračovali pěšky směrem na Palkovické hůrky. Všichni  dorazili včas a v pohodě na chatu.
Během dalších dnů se děti snažily více poznat své spolužáky formou různých aktivit pod vedením paní učitelky Daniely Kaňokové a paní psycholožky Martiny Novákové Fabiánové. Ve volném čase žáci sportovali, vyšlápli si na nejvyšší vrchol Kubánkov (660 m) nebo pozorovali Frýdek - Místek z rozhledny Panorama v Chlebovicích.
Myslíme, že se akce velmi vydařila a přispěla k dobré atmosféře v obou třídách. 

Fotky

Přespolní běh

 

Ve středu 25. září proběhlo okrskové kolo přespolního běhu žáků 1. stupně. Závodu se zúčastilo 75 sportovců ze škol frýdeckého okrsku. Naše škola zaznamenala 2 úspěchy. V kategorii 3. ročníků se mezi děvčaty umístila na 3. místě Johana Nováková a mezi chlapci se na 1. postupovém místě umístil Olin Škola.
Okresní kolo se konalo 2. října opět na ovále frýdecké sokolovny. Tohoto kola se zúčastnilo 64 závodníků ze 4 okrsků Frýdecko-Místecka.

Náš jediný zástupce Olin Škola obsadil nádherné 2. místo. 

 

Spuštěna registrace na Lyžování se sluníčkem

Vážení rodiče,

naše škola organizuje odpolední Lyžování se sluníčkem pro žáky 1. až 5. tříd v termínu

od 6. ledna – 10. ledna 2020 za cenu 2040,- Kč. 

Své děti můžete přihlašovat v on-line systému www.prihlaskanakurz.cz  v sekci Informace o kurzech od 26. září a provést platbu do 30. 11. 2019.

Pro naši školu máme zarezervováno 25 míst. Všechny ostatní děti, které se zaregistrují jako 26. a více, budou zařazeny jako náhradníci.

Řádná platba kurzu je možná do 30. 11. 2019. Při pozdější platbě a pro dohlášené děti, je k ceně kurzu připočítán administrativní poplatek 250,-/dítě. Dohlášení a platba kurzu je možná nejpozději 14 dní před začátkem kurzu převodem na účet. Dítě je považováno za řádně přihlášené na základě vyplnění přihlášky v on-line systému na www.prihlaskanakurz.cz a zaplacení příslušné částky. Podrobnější informace též na www.sunoutdoor.cz  v sekci Kurzy pro školy a školky. Možnost zapůjčení lyžařského nebo snowboardového vybavení v místě konání za 400,- Kč.

 

 

Cookies

K ukládání nastavení a správnému fungování využíváme soubory cookies. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte. Více zde.