Zápis do 1. ročníku 2021/2022

K zápisu na školní rok 2021/2022 se dostaví děti, které se narodily v období

od 1. 9. 2014 – 31. 8. 2015 a dosáhly šesti let.

K zápisu mohou také i ty děti, kterým bude šest až v období od 1. září do 31. prosince 2021 – toto záleží na úvaze rodičů. V tomto případě má škola právo odmítnout zapsat dítě (z kapacitních či jiných důvodů) nebo si vyžádat posudek z Pedagogicko-psychologické poradny (PPP).

K zápisu lze jít do kterékoli základní školy, která poskytuje základní vzdělávání. Zákonní zástupci mají možnost zvolit pro své dítě školu na základě svého uvážení. V případě nepřijetí na vybranou školu, většinou z důvodu převisu přihlášených žáků, má povinnost přijmout žáka spádová škola – tedy škola v obvodě podle trvalého místa bydliště dítěte.

Spádovost ulic pro naši školu je:

Bavlnářská, Bedřicha Václavka, Černá cesta, Dobrovského, Dr. M. Tyrše, Dr. Petra, Dvorská, Hlavní třída, J. Božana, Jana Čapka, Jiřího Mahena, Jiřího z Poděbrad, Josefa Kavky, Kostikovo náměstí, Kpt. Nálepky, Krátká, Lipová, M. Chasáka, Malá, Mikoláše Alše, Na Podvolání, Na Poříčí, Na Veselé, Na Vyhlídce, Na Výsluní, Nádražní, Národních mučedníků, Nové Dvory-Hlíny, Nové Dvory-Kamenec, Nové Dvory-Podhůří, Nové Dvory-Vršavec, Novodvorská, Ó. Łysohorského, Okružní, Panské Nové Dvory, Pekařská, Pod Zámečkem, Podlesní, Potoční, Přemyslovců, Příkrá, Růžová, Sadová, Slavíčkova, Slezská, Sokola Tůmy, Spojovací, Staroměstská, Svatoplukova, Šeříková, Těšínská, tř. T. G. Masaryka, Třešňová, V Zahradách, Viléma Závady.

K zápisu se musí dostavit i rodiče, kteří hodlají žádat pro své dítě odklad povinné školní docházky. Rodičům bude vydán formulář Žádost o odklad školní docházky (naleznete v následujícím článku), který vyplněný a doplněný zprávou z PPP a zprávou odborného lékaře nebo klinického psychologa doručí řediteli školy co nejdříve, nejpozději však do 31. 5. 2021. O odkladu rozhoduje ředitel školy, který zašle Rozhodnutí o odkladu nebo odklad zamítne.

Zápisu se musí zúčastnit i děti, jimž byla v minulém školním roce školní docházka odložena.

Datum zápisu:

  •                                                 19. dubna 2021 od 13.00 - 17.00 hod
  •                                                 20. dubna 2021 od 13.00 - 17.00 hod

Forma zápisu (fyzická přítomnostnebo elektronická forma) bude upřesněna podle aktuálních epidemiologických podmínek.

K zápisu je nutné mít rodný list dítěte a občanský průkaz zákonného zástupce (rodiče).

Podrobnější kritéria a podmínky přijetí – zapsání dítěte k povinné školní docházce naleznete v následujícím článku.

Kritéria a podmínky pro přijetí žáka do 1. ročníku

základního vzdělávání pro školní rok 2021-2022
na Základní školu Frýdek-Místek, Jiřího z Poděbrad 3109

Číst dál...

Informační leták

VYBÍRÁTE ŠKOLU PRO VAŠE DÍTĚ?

Leták zde.

Více informací zde...

Cookies

K ukládání nastavení a správnému fungování využíváme soubory cookies. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte. Více zde.