Hodnocení a klasifikace za 2. pololetí školního roku 2019/2020

Hodnocení a klasifikace žáků na vysvědčení na konci druhého pololetí školního roku 2019/2020 bude vycházet ze školského zákona č. 561/2004 Sb. (§ 51, 52 a 53) a z vyhlášky MŠMT č. 211/2020 Sb., která zohledňuje stávající situaci a umožňuje korekci přílohy školního řádu – Klasifikačního řádu, Pravidla pro hodnocení výsledků vzdělávání žáků.

Číst dál...

Upozornění pro uchazeče o studium na středních školách

Jednotná přijímací zkouška ke studiu na středních školách pro 4 leté studijní obory byla stanovena na 8. června 2020. Na víceleté studijní obory se PZ koná 9. června 2020.
V letošním školním roce proběhne pouze jedno kolo jednotné přijímací zkoušky z matematiky a českého jazyka. Koná-li SŠ vlastní přijímací zkoušku, informaci zveřejňuje na svých webových stránkách.

Oznámení pro rodiče vycházejících žáků

Zápisové lístky ke studiu ve středních školách

Vážení rodiče,
součástí přijímacího řízení ke studiu ve středních školách je také povinnost zákonného zástupce odevzdat na střední školu, která uchazeče přijme a na kterou bude chtít uchazeč nastoupit, zápisový lístek. Zákonný zástupce tak musí učinit do 5 dnů po zveřejnění výsledků přijímacího řízení. Nebude-li zápisový lístek v termínu střední škole odevzdán, bude místo obsazeno dalším uchazečem o studium.

Zápisový lístek obdrží zákonný zástupce žáka na naší základní škole. Vyzvednout jej možno v týdnu od pondělka 20. 4. do 24. 4. 2020 vždy mezi 9.00 -15.00 hodinou na vrátnici školy. POZOR, zápisový lístek může být vydán pouze zákonnému zástupci žáka oproti jeho podpisu.

Tato informace se týká nejen žáků 9. ročníku, ale všech, kteří ukončí povinnou školní docházku na naší škole, ev. mají podané přihlášky na víceletá gymnázia.

Informace školního psychologa

Vážení rodiče, milí žáci,
nechci opakovat informace, které jste slyšeli z televize, rádia či internetu. Většina z vás již jistě ví, co má a nemá dělat, aby ochránila své fyzické i psychické zdraví. Koronavirus je snad nejpoužívanějším slovem v posledních dnech (možná ho o prvenství připraví slovo rouška…). Obecných informací je dost všude kolem nás. Ale někdy ty všeobecné rady nefungují na každého stejně. A proto také v této nelehké době, kterou zažíváme, troufám si říct, úplně všichni, vám chci nabídnout své služby školního psychologa (ať už se jedná o krizovou intervenci, psychoterapii, či jen vyslechnutí, radu…). Bohužel se nemůžeme sejít osobně, nicméně jsem k dispozici přes email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , a telefon: 739 239 305, od pondělí do pátku v čase 8:00-12:00 hodin.
 
P.S.: Přesto, že díky moderním technologiím se můžeme učit, komunikovat nejen s rodinou, atd., prosím žáky, snažte se čas strávený na internetu omezit na nutné minimum. Rodiče bych požádala, aby byli všímavější na to, které stránky jejich děti navštěvují, s kým komunikují …
 
Děkuji.
 
Školní psycholožka Mgr. Martina Nováková Fabianová

Přijímací zkoušky ke studiu na středních školách

  • Jednotné (celostátní) příjímací zkoušky budou organizovány pouze v jednom termínu.
  • Termín jednotné přijímací zkoušky na čtyřleté studijní obory proběhne nejdříve za 14 dní od data znovuotevření škol, na víceletá gymnázia nejdříve za 15 dní od data znovuotevření škol.
  • Školní přijímací zkoušky, má-li střední škola ve svých kritériích přijímacího řízení, musí proběhnout ve dvou stanovených termínech, nejpozději v termínu jednotné (celostátní) přijímací zkoušky.
  • Obsah a forma přijímací zkoušky se nemění, stejně tak zůstávají beze změny kritéria přijímacího řízení stanovená ředitelem střední školy.
  • Střední školy zveřejnění výsledky příjímacího řízení nejpozději do 8 dní po uskutečnění jednotné přijímací zkoušky.
  • Přijatí uchazeči odevzdají zápisový lístek střední škole nejpozději do 5 pracovních dní po zveřejnění výsledků přijímacího řízení.
  • Právo na odvolání proti rozhodnutí ředitele střední školy o nepřijetí není přípustné.

Bližší informace o novém zákonu zde a časovém průběhu zde.

Výuka jazyků

Nabídka skype výuky jazyků s rodilým mluvčím nebo českým lektorem

Angličtina z pohodlí a bezpečí domova se zkušenými lektory, kterým odpadla výuka ve školách. Využijte čas dětí doma u PC smysluplně!

Více v letáku...

Cookies

K ukládání nastavení a správnému fungování využíváme soubory cookies. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte. Více zde.