Oznámení školní družiny

Od 1. července do 31. srpna 2022, po dobu hlavních prázdnin, je provoz školní družiny přerušen.

Konec školního roku ve školní družině

Pozor:

V úterý 28. června 2022 má školní družina zkrácený provoz do 15:30 hod.

 


Ve čtvrtek 30. června 2022 (po vysvědčení) má školní družina upraven provoz od 6:00 do 12:00 hod.

Prosíme rodiče žáků, kteří odcházejí sami, aby napsali dětem hodinu odchodu ze ŠD na lísteček. Žáky odcházející s doprovodem vyzvedněte do konce upravené provozní doby.
Děkujeme za pochopení a přejeme hezké léto. :-))
 

Atletický trojboj městských školních družin

 

Dne 21. června se žáci naší školní družiny zúčastnili atletického trojboje, který letos připravila 2. ZŠ Jana Čapka. Žáci soutěžili v hodu kriketovým míčkem, běhu na 50 metrů a skoku z místa.  Naše desetičlenná výprava byla úspěšná. Získali jsme 5 bronzových medailí:

Monika Vávrová 2. B, Štěpán Široký 2. A, Klára Gongolová 3. A, Hynek Přibyl 4. B, Tomáš Kula 5. A.

Všem dětem gratulujeme a přejeme hezké prázdniny.

 

Jak se nám daří v keramice?

V tomto školním roce pracují v keramickém kroužku ŠD převážně žáci z I. stupně naší ZŠ. Většinu  tvoří úplní začátečníci, a tak postupujeme od jednoduchých výtvorů ke složitějším. Tvořit se  snažíme tematicky k danému ročnímu období. Učíme se vyrábět z hliněných válečků, z hroudy hlíny vytahujeme misky, válíme placky a vykrajujeme z nich podle šablon díly nebo obrázky, modelujeme a slepujeme části „šlikrem“, glazujeme nebo zdobíme barevnými sklíčky. Právě teď tvoříme reliéf domečku. Naše výtvory zdobí výstavky i některé vitríny školy. Od října jsme se toho hodně naučili a všichni se moc snažíme. Nejvíce se všichni těší na točení na hrnčířském kruhu. Ovšem není to žádná legrace, udržet tu hrudku na místě, pěkně uprostřed kruhu. Na to je potřeba sílu a i tu snad časem získáme.

Tak ať se i dále všem daří!

Fotky našich výrobků...

První pomoc ve školní družině

V měsíci dubnu navštívili naši školní družinu studenti Střední zdravotnické školy se svými učiteli odborného výcviku.
Na čtyřech stanovištích si žáci měli možnost vyzkoušet základy první pomoci. Dozvěděli se, jakým způsobem ošetřit krvácivé stavy, popáleniny, zlomeniny, transport zraněného a jak se zachovat při stavech ohrožujících život. Všichni žáci pozorně poslouchali a s chutí se pustili do obvazování různých částí těla, či masáže srdce na figuríně.
Děkujeme studentům a jejich doprovodu za perfektně zvládnutou akci těšíme se na další spolupráci.

Fotografie...

Jarní výstavka

 

S příchodem jara tvoříme s dětmi ve školní družině výrobky s jarní či velikonoční tématikou. Výrobky různých technik i materiálů nám zdobí vstupní chodbu do školní družiny. Na výstavce najdete malované kraslice, keramické ptáčky a ježky, tulipány, papírové zajíčky, vajíčka, ptáčky, domečky atd.

Na jejím zpracování se podílela všechna oddělení školní družiny.

Přejeme všem veselé Velikonoce!

Kolektiv ŠD  

Fotky z výstavky

Cookies

K ukládání nastavení a správnému fungování využíváme soubory Cookies. Vypnutí a vice informací o Cookies zde