Zachraňme strom, adoptujme zvíře

Letos proběhl na naší škole jubilejní 20. ročník projektu, jehož cílem je sbírat starý papír a finanční výtěžek pak věnovat na adopci medvědice Oliny v ZOO Ostrava.

Trocha statistiky za 20 let. Nasbírali jsme téměř 200 tun papíru, čímž jsme zachránili 2000 osmnáctimetrových stromů. Na adopci do ZOO jsme poslali 144 800 Kč. Finančně jsme také podpořili nadaci Člověk v tísni, pomohli lidem po povodních, australské fauně postižené požáry, stali jsme se symbolickými vlastníky stromu v rezervaci Čergov, podpořili děti postižené válkou na Ukrajině přes dětský fond OSN Unicef, přispíváme dětem na ekoaktivity. To vše díky vám, děti, rodiče, učitelé a zaměstnanci školy. Děkujeme!

 A jak tedy dopadla soutěž ve sběru papíru?

Kategorie tříd:

 1. místo – 9.B  - 1364 kg papíru
 2. místo – 5.C  - 1169,5 kg papíru
 3. místo – 3.B – 398,5 kg papíru

Kategorie učitelů:

 1. místo – p. uč. Pyšková – 153,5 kg papíru
 2. místo – p. uč. Vránová – 103.5 kg papíru
 3. místo – p. Motlochová – 84 kg papíru

Vítězům blahopřeji. Vítězná třída 9. B již byla na exkurzi v ZOO Ostrava. Další umístěné třídy získaly diplom a odměnu, taktéž učitele čeká odměna.

Finanční výtěžek 5 000 Kč byl zaslán na konto adopce zvířat do ZOO Ostrava.

Děkuji všem a těším se na příští ročník.

Fotky vítězů...

Skvělý úspěch v krajském finále Dopravní soutěže mladých cyklistů

 

Dvě čtyřčlenná družstva našich žáků prošla vítězně okrskovým i okresním kolem dopravní soutěže a nominovala se do krajského finále, které se konalo 7. - 8. června ve Frenštátě pod Radhoštěm. Ve dvou dnech plnili soutěžící obtížné úkoly v pěti disciplínách. Museli prokázat znalost pravidel silničního provozu v testu, projet bez přestupků danými stanovišti  na dopravním hřišti, najít jedinou správnou cestu v labyrintu (dopravní mapě), ošetřit zraněného cyklistu a projet překážkovou dráhu s co nejmenším počtem trestných bodů. Pro nejlepší byly připraveny hodnotné ceny.

Družstvo starších žáků - Hana Konečná, Barbora Harabišová, Pavel Adamec a Adam Jašúrek v tomto klání zvítězilo a porazilo pět dalších vítězů okresních kol.

Družstvo mladších žáků – Nella Segečová, Petra Neumayerová, Olin Škola a Aleš Třinecký bojovalo hlavně s velkou nervozitou a obsadilo pěkné páté místo.

Velkým překvapením bylo závěrečné vyhlášení nejlepší dívky a nejlepšího chlapce celé soutěže, pro které byly připravené dva hodnotné poukazy na koupi kola v hodnotě 10 000 Kč. Téměř bezchybným výkonem si je zasloužili Hanka Konečná a Pavel Adamec!

Všem blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy!

Fotky ze soutěže...

"Jak se naučit našetřit si na dovolenou."

 

V pondělí 6. června se žáci 9.B vydali do Světa techniky v oblasti Dolních Vítkovic, aby v rámci výuky finanční gramotnosti zjistili, jak hospodařit s penězi. Pomocí interaktivní rodinné hry „Jak našetřit na dovolenou“ se formou zábavy a poučení žáci dozvěděli, jak peníze do rodiny přichází a jak s nimi dobře hospodařit. Žákům se hra líbila a „fiktivní rodiny“, které dobře hospodařily celý rok, mohly vyrazit na svou vysněnou dovolenou. Společně s námi se této exkurze zúčastnili i naši ukrajinští žáci. Velmi mě překvapilo, že jim byl k dispozici i tlumočník. Druhou část dopoledne jsme trávili v expozicích. Byl to velmi úspěšný den, který se žákům líbil.

Další fotky...

Pomozte naší gymnastice získat finanční odměnu

Hlasovat můžete každý den během června: ZDE

 

Včelařství - Chlebovice

V pátek 3. června žáci 6. ročníku naší školy navštívili starobylé Fojtství v Chlebovicích, kde od roku 1995 zahájilo činnost včelařské muzeum a skanzen. Postupně zde přibyl včelařský obchůdek, naučný včelín a naučná zahrada s včelařsky významnými rostlinami. V muzeu se nachází ojedinělá sbírka medometů, dýmáků, úlů a včelařských potřeb. Mezi exponáty jsou i plakáty propagující med, včelí produkty, nářadí, pomůcky pro včelaře, medaile, odznaky a známky s včelařskou tematikou. Lákadlem je i projížďka „včelometrem“. Ve venkovní části si můžete prohlédnout dvacítku úlů. Naši žáci se seznámili s rostlinami, které poskytují včelám pyl, navštívili naučný včelín,který slouží jak pro včelařský kroužek, tak i k naučným programům pro včelaře i veřejnost.

V celém areálu si rozšířili znalosti o jedinečném oboru včelařství, poznali provázanost člověka s přírodou a seznámili se s včelařskou historií. V neposlední řadě si udělali radost drobnými nákupy v obchůdku s včelími výrobky.

Fotky: Mgr. Nováková Fabianová Martina

Soutěžíme s medvědem – výsledky soutěže

Posledního kreativního kola se zúčastnilo 12 žáků. Děkujeme jim za nápadité a zajímavé příspěvky, které si můžete prohlédnout na nástěnce vedle sborovny. Všichni se snažili a za svůj výtvor dostanou odměnu.

A jak dopadla soutěž celkově?

Dohromady se všech 4 kol zúčastnilo 118 žáků, zde jsou ti nejúspěšnější:

1. stupeň:

 1. místo – Nikol Hencová (67 bodů)
 2. místo – Markéta Jarošková, Oliver Čuba (56 bodů)
 3. místo – Eliška Hrinková (47 bodů)

2.stupeň:

 1. místo – Pavel Adamec (82 bodů)
 2. místo – Eliška Štefková (81 bodů)
 3. místo – Ondřej Štefko (73 bodů)

Tyto žáky čeká odměna za celoroční snahu a diplom. Ostatní, kteří se neumístili na předních pozicích, mají pochvalu za účast a obdrží taktéž diplom.

Všem blahopřejeme, děkujeme a těšíme se na další soutěže s ekologickou tematikou.

Výsledky...

Cookies

K ukládání nastavení a správnému fungování využíváme soubory Cookies. Vypnutí a vice informací o Cookies zde