Badatelský pobyt pro žáky z jedenáctky

V duchu fyzikálních pokusů, objevů a výpočtů se nesl již druhý badatelský pobyt žáků šestých a sedmých ročníků z frýdecko-místecké jedenáctky, který se uskutečnil v rámci grantového projektu podporovaného ESF  nazvaného zkráceně Experimentem k fyzice.  

 

Název projektu: Rozvíjení technických znalostí a dovedností a zájmu o technická povolání u žáků prostřednictvím frontálních fyzikálních pokusů a pokusů podporovaných ICT  

Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.07/03.0025

 Více o projektu zde.

 

 V dubnovém pobytu jsme se zaměřili především na meteorologické jevy, počasí, klimatické změny a práci s datovými soubory,

vysvětlila zaměření projektové práce žáků koordinátorka projektu Lucie Butkovová a dodala:

 Prostřednictvím prezentací se naši žáci seznámili s fyzikálními veličinami, které se v meteorologii měří a sami se pomocí souprav eProLab naučili měřit teplotu a gravitační sílu. Pokusy podporované počítači vytvářejí okamžitou zpětnou vazbu, kdy žáci ihned vidí naměřené hodnoty, mohou s nimi pracovat, měnit nastavení snímkování či parametry měření.

Součástí pobytu byla i práce na projektu Meteorologická budka.

 Děti se seznámily s obsahem a funkcí meteorologické budky, s přístroji, které obsahuje a s jejich funkcí. Poté se pokusily navrhnout vlastní mini meteorologickou stanici,

popsala tvůrčí práci žáků Lucie Butkovová a pokračovala:

 Vítězové byli odměněni a všichni účastníci pobytu si odnášeli domů flash disky s logem projektu. Kvůli velmi nepříznivému počasí jsme nemohli navštívit meteorologickou stanici na Lysé hoře. Povětrnostní podmínky a stále vysoká a namrzající sněhová pokrývka neumožnily našim žákům uvidět meteorologickou stanici v praxi. Jako náhradní program jsme zvolili práci s polovodičovými prvky, kterou připravil pan učitel Daniel Hosnédl. Každý účastník pobytu si s sebou domů odnesl i model semaforu z led diod, který si vlastnoručně sestavil a spájel.

Hlavním a velmi příjemným překvapením pro organizátory pobytu byl především zájem a nadšení dětí, které se pobytu zúčastnily.  

Více o projektu... 

 

Cookies

K ukládání nastavení a správnému fungování využíváme soubory cookies. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte. Více zde.