Závěrečný pobyt žáků z jedenáctky ve znamení fyzikálních experimentů

Pro velký zájem žáků se manažerský tým projektu Experimentem k fyzice, který je financován ze zdrojů Evropské unie, rozhodl uspořádat závěrečný badatelský pobyt žáků, tentokrát na Nové vsi v rekreačním středisku Budoucnost.

Název projektu:

Rozvíjení technických znalostí a dovedností a zájmu o technická povolání u žáků prostřednictvím frontálních fyzikálních pokusů a pokusů podporovaných ICT
 

Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.07/03.0025


Dvoudenní exkurze se zaměřila především na měření se soupravami eProLab v softwaru EdLab. Žáci měřili fyzikální veličiny, které přímo souvisejí se sledováním počasí a klimatických změn.

 Právě na tyto jevy a jejich podstatu byla zaměřena náplň celého pobytu,

uvedla koordinátorka projektu Lucie Butkovová a dále řekla:

 Spojení EVVO a běžné fyziky bylo hlavním cílem celé exkurze. Více než polovina výukových hodin se zaměřila na propojení fyziky s tématikou životního prostředí a vlivu klimatických změn na okolní svět.

Žáci se v průběhu projektu seznámili prostřednictvím prezentací s hlavními fyzikálními veličinami, které se měří při sledování počasí, s příčinami klimatických změn a základními meteorologickými jevy.

Výstupem žáků byly zpracované pracovní listy zaměřené právě na tématiku EVVO a na statistické zpracování naměřených fyzikálních veličin. Současně žáci velmi vtipně zpracovali návrh meteorologické budky,

uzavřela Lucie Butkovová.

Fyzikální pobyty v rámci projektu Experimentem k fyzice získaly u žáků základní školy Jiřího z Poděbrad velkou oblibu. Práce s počítačem podporovaným systémem EdLab přináší okamžitou zpětnou vazbu v oblasti zobrazení hodnot naměřených fyzikálních veličin a umožňuje dále tyto hodnoty zpracovávat. Aktivity projektu, i když samotný projekt již končí, budou pokračovat i v příštím školním roce.

Renata Spustová 

Cookies

K ukládání nastavení a správnému fungování využíváme soubory cookies. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte. Více zde.