Úspěšné zakončení sezóny pro gymnastiku

 

Začátkem června se gymnastika při 11.ZŠ vydala na republikové závody do Prahy a Brna. 

Soutěž Česko se hýbe se konala ve Sparta aréně v Praze, kde se hodnotí především nápad a choreografie sestavy. 

 

 V kategorii 8-10 let soutěžilo celkem 9 družstev, z toho dvě družstva reprezentovala frýdecký oddíl. Dívky se skladbou BAREVNÝ SEN ve složení: Kristýna Macháčková, Magdaléna Kubošová, Tereza Divišová, Michaela Šebestová, Barbora Waloszková, Tereza Dužíková, Klára Urbišová, Marie Bardoňová, Ema Švecová, Nela Lukáčová, Zuzana Žáková, Ela Pohludková, Nela Eliášová a Marie Bystroňová obsadila stříbrnou příčku a staly se tak Vicemistryněmi ČR. Chlapci ve složení: Jan Provazník, Václav Adámek, Dominik Šebák, Damián Peřina, David Rumíšek, Karel Delong, Jakub Brettschneider, Michael Novotný, Adam Piontek, Adam Moskva, Václav Svoboda a Petr Roman předvedli pohybovou skladbu s názvem FERDA MRAVENEC A BROUK PYTLÍK, porazili všechny své soupeře a domů si odvezli titul Mistrů ČR. Starší dívky bojovaly o obhajobu titulu z minulého roku v konkurenci 7 týmů, vítězství jim uteklo o pouhý bod a šly si pro stříbro a titul Vicemistryň ČR. Děvčata Tereza Pohludková, Natálie Závodná, Kristina Gřesová, Vanda Gřesová, Karolína Bužková, Adéla Popovová, Nikola Plevková, Alžběta Geblová, Tereza Brynychová, Klára Hlásna, Barbora Hýlská a Eliška Verlíková odzávodila se skladbou MIMOVÉ. Trenérky byly s úspěchem dětí nadmíru spokojené. Hned po soutěži vyrazily s dětmi do boje na Brněnský pohár, který se konal následující den. 

21. ročník Brněnského poháru se konal v hale Moravské Slavie, kde se o to nejlepší umístění popralo 20 týmů z celé republiky. Soutěž TeamGym zahájily nejmladší frýdecké gymnastky se startovním číslem 1 na podiové skladbě. Podiovou skladbu dívky zacvičily moc pěkně a synchronizovaně, jak se říká "jako jeden muž" a předvedly prvky jako je pirueta, přednos či přemet vpřed a zaslouženě se dala známka rovnat s nejlepšími týmy. "Škoda trampolíny, která se nepovedla podle představ a holky se tak umístily na 5. místě v konkurenci 10 týmů", dodala trenérka mladších dívek Katka Kohutová. Chlapci svůj závod zahájili na trampolíně, kde předvedli krásná salta s vruty bez pádu a právem získali nejvyšší známku. Akrobacie se chlapcům taktéž povedla bez většího zaváhání. V podiové skladbě udělali kluci pár chybiček a ty je připravily o umístění na bedně. "Nevadí, chlapci podiovou skladbu dopilují a 

příště už to nebude bramborová medaile", dodala s úsměvem trenérka chlapců Vendula Henychová. Svěřenkyně Petry Tobiášové soutěžily ve starší kategorii. Na akrobacii děvčata zvolila jednodušší řady a vyplatilo se jim to. Za čistotu a eleganci v kombinovaných řadách s fliky a salty si dívky vysloužily nejvyšší známku ze 7 týmů, avšak o lepší umístění než 5. místo je také připravila  podiová skladba. 

"Myslím si, že krásnější zakončení sezóny jsme si nemohly přát", dodala trenérka Daniela Cmíralová.

Cookies

K ukládání nastavení a správnému fungování využíváme soubory cookies. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte. Více zde.