Osminásobní mistři České republiky

 

Gymnasté a gymnastky z oddílu TJ VP Frýdek-Místek zažili nejúspěšnější víkend sezóny. Ve dnech 11. - 13. května 2018 se konalo Mistrovství ČR ve sportovní gymnastice v Doubí u Třeboně. 

 Na tento závod se dostali pouze čtyři nejlepší jednotlivci z každé kategorie. Družstva byla složena ze závodníků z Frýdku-Místku, Oder, Paskova, Havířova a Opavy. Náš oddíl reprezentovalo 17 členů dívek a chlapců. Soutěžilo se na čtyřech nářadích - chlapci měli prostná, přeskok, hrazdu a kruhy a dívky prostná, přeskok, hrazdu a lavičku/kladinu. 


V kategorii družstev jsme za Moravskoslezský kraj posbírali 8 zlatých medailí a stali se tak 8x mistry České republiky. K získání poháru za nejúspěšnější kraj nám chybělo jen pár bodů a také zastoupení kategorie dospělých. 

V kategorii jednotlivců jsme si také přivezli několik titulů. 

V nejmladší kategorii I si z chlapců nejlépe vedl Václav Svoboda, který si vybojoval titul Vicemistra ČR, Petr Roman skončil na 5. a Michal Novotný na 13. místě z 20 závodníků. Ze stříbrné medaile ve II. kategorii se radoval Václav Adámek a z bronzové Karel Delong. Jakub Brettschneider skončil na 5. místě ze 17 závodníků. V kategorii III jsme z našeho oddílu měli zastoupení pouze Jana Provazníka, který se stal Vicemistrem ČR také ze 17 závodníků. 

V nejmladší kategorii I dívek si nejlépe vedla Ela Pohludková, která si vybojovala titul Vicemistryně ČR. Nela Eliášová obsadila 8. místo v konkurenci 47 závodnic. V kategorii III se nejlépe umístila Tereza Brynychová na 5. místě a Alžběta Geblová na 17. místě ze 43 závodnic. V kategorii IV si bronzovou medaili zasloužila Vanda Gřesová a 5. místo Kája Bužková ze 46 závodnic. V kategorii dorostenek se na stupně vítězů postavila Kristýna Gřesová a vybojovaly si tak titul Mistryně ČR. Veronika Papalová byla 5., Tereza Pohludková 6. a Natálie Závodná 18. z 29 závodnic. 

V konečném součtu si kromě osmi zlatých z kategorie družstev vezeme do Frýdku i sedm individuálních medailí z kategorie jednotlivců. 

Tímto bychom chtěli děti moc pochválit za vzornou reprezentaci našeho oddílu, města i kraje.  Zároveň velké poděkování patří rodičům za jejich obrovskou podporu! 

 

 

 

 


 

Cookies

K ukládání nastavení a správnému fungování využíváme soubory cookies. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte. Více zde.