Bramboriáda na jedenáctce


Ve znamení brambor, bramborových výrobků a jídel z brambor se neslo zábavné odpoledne 20. října určené předškolákům ze sídliště Slezská a dětem školní družiny základní školy Jiřího z Poděbrad.

Na nádvoří školy připravil tým vychovatelek školní družiny společně s učiteli množství her, zábavy a výtvarných nápadů, které zaujaly zejména děti. „Nenasbíral jsem sice moc razítek, ale dobroty z brambor mi moc chutnaly,“ uvedl Matěj Tománek. Jeho spolužačka Saša Koloničná pokračovala: „Nejlepší ze všeho byly soutěže.“ A těch bylo připraveno opravdu dost: sbírání mandelinek, hod bramborou na cíl, sázení brambor, skákání v bramborovém pytli, běh s bramborou přes lavičku či výroba bramborových razítek. „Velkou zásluhu na zdárném průběhu celé akce mají především všechny vychovatelky školní družiny,“ řekla vedoucí vychovatelka Alena Bařinová a připojila: „Velkou mírou pomohly i učitelky Martina Brunclíková, Martina Jakůbková, Zuzana Šnajdrová, Martina Řeřichová, Radka Střížová, Zuzana Lanzendörferová a Petr Brablec. Poděkování patří i SRPŠ, které připravilo bohaté občerstvení a paní Dulavové, která se svým synem pekla pro účastníky výborné placky.“ Celá bramboriáda by se však nekonala bez přispění hlavního sponzora. „Naše škola oslovila pana Slavomíra Baču z Palkovic, známého pěstitele brambor, který pro naši Bramboriádu daroval celý pytel brambor,“ doplnila Aklena Bařinová.  

 Renata Spustová 

Cookies

K ukládání nastavení a správnému fungování využíváme soubory cookies. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte. Více zde.