Úspěch v okresním kole Zeměpisné olympiády

V polovině února uspořádala Masarykova univerzita v Brně netradiční on-line okresní kolo zeměpisné soutěže. Účastníci měli přesný časový harmonogram pro jednotlivé části: práci s atlasem, písemný test a praktickou část. Naši školu reprezentovali nejlepší žáci ze školního kola, které proběhlo také on-line koncem ledna.

S náročnými úkoly si nejlépe poradil Jiří Petlach (6. B), který obsadil krásné 2. místo ve své kategorii a postupuje do krajského kola.

Velmi úspěšnými řešiteli byli také Alena Alešová (7. A), která se umístila na pěkném 6. místě a Vojtěch Jarošek (6. B), který skončil na 7. místě.

Všem soutěžícím blahopřejeme k úspěchu a Jirkovi držíme palce v krajském kole, které se bude konat příští týden.

Ve středu 27. ledna proběhlo školní kolo Zeměpisné olympiády, které se zúčastnili žáci 6. - 9. tříd. Soutěž měla opět dvě části - práci s mapou a praktickou část. Letošní ročník se ale výrazně odlišoval od let minulých. Žáci totiž úkoly zpracovávali on-line od svých počítačů doma. Přestože by se mohlo zdát, že vypracování měli tímto způsobem jednodušší, není tomu tak. Na odevzdání úkolů měli pouhých 60 minut a navíc se soutěže zúčastnili ve svém volném čase. 

Nejlepší řešitelé a postupující:

  • KATEGORIE A
1. PETLACH Jiří, 2. JAROŠEK Vojtěch, 3. FLASAROVÁ Natálie
  • KATEGORIE B
1. KONEČNÁ Hana, 2. ALEŠOVÁ Alena, 3. DRASCHL Daniel
  • KATEGORIE C
1. PETLACH  Rostislav, 2. STALMACH Richard, 3. RYTÍŘ  Petr

Cookies

K ukládání nastavení a správnému fungování využíváme soubory cookies. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte. Více zde.