Etický kompas v třídních kolektivech

V minulém školním roce naše škola přijala výzvu Moravskoslezského kraje, který každoročně vyhlašuje dotační programy v různých odvětvích, a zapojili jsme se do programu „Podpora aktivit v oblasti prevence rizikových projevů chování u dětí a mládeže na školní rok 2020/2021“.

Účelovou dotaci z rozpočtu Moravskoslezského kraje jsme získali. Naším záměrem bylo využít její podstatnou část k financování návazných preventivních programů pro naše žáky s názvem „Etický kompas“, díky kterému se žáci lépe orientují v základních otázkách etické výchovy a pomohou jim při řešení některých složitých situací každodenního života. V daném projektu úzce spolupracujeme s o.p.s. Pavučina a jejich lektory. Získané finanční prostředky z daného projektu měly také pomoci zajistit adaptační pobyt pro žáky 6. ročníku. Vše bylo předem naplánováno a zařízeno. Epidemiologická situace však naše plány pozměnila.

Adaptační pobyt nově vzniklých kolektivů tříd 6. ročníku byl nahrazen adaptačními aktivitami pro žáky 1. a 6. ročníku přímo ve škole pod vedením třídních učitelů a školní psycholožky. Ve třídách 1. stupně se podařilo během podzimu 2020 zrealizovat 10 preventivních programů, během února 2021 (za dodržení hygienických opatření) další 3 programy.

Ostatní preventivní aktivity jsou prozatím odloženy. Přáli bychom si, abychom je mohli po návratu žáků k prezenční výuce dokončit.

Cookies

K ukládání nastavení a správnému fungování využíváme soubory cookies. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte. Více zde.