Aktuální informace k zápisu

Vážení rodiče, v souvislosti se současnou epidemiologickou situací Vás informujeme, že na základě rozhodnutí MŠMT ČR v letošním školním roce proběhne zápis do 1. ročníku základního vzdělávání pouze neosobní formou, tedy bez přítomnosti dítěte.

Z bezpečnostních důvodů upřednostňujeme podávání žádostí následujícími způsoby:

  1. Pomocí datové schránky (DS529gie3)
  2. Elektronickou poštou, prostřednictvím které podáte žádost
         s ověřeným elektronickým podpisem ( Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. )
  3. Elektronickou poštou, prostřednictvím které podáte naskenovanou žádost s vlastnoručním podpisem
  4. Poštou
  5. Osobním podáním na podatelně školy, dovolí-li to aktuální epidemiologická situace

(od 14. 4. do 28. 4. 2020 vždy mezi 9.00 do 15.00 hodin)

Výše uvedenými způsoby možno podat žádost o zápis do 1. ročníku základního vzdělávání, vždy ale spolu s prostou kopií rodného listu zapisovaného dítěte (jedná se o kopii bez úředního ověření; slouží k posouzení oprávněnosti zákonného zástupce jednat za přihlašované dítě)

Daným způsobem je možné také podat žádost o odklad povinné školní docházky, v tomto případě také spolu s prostou kopií rodného listu dítěte a zároveň s doporučeními či posudky dvou oprávněných institucí. (Pedagogicko-psychologická poradna nebo Speciální pedagogické centrum a pediatr nebo klinický psycholog). Žádost o odklad je možno podat i bez odborných posudků, však nejpozději do 31. 5. 2020 je nutné posudky k podané žádosti dodat. V opačném případě bude žádost zamítnuta.

Termín, ve kterém budeme přijímat žádosti o přijetí do 1. ročníku základního vzdělávání či žádosti o odklad povinné školní docházky, stanovil Odbor školství mládeže a tělovýchovy magistrátu města Frýdek-Místek na období od 14. 4. do 28. 4. 2020.

V případě potřeby jakékoli konzultace v oblasti školní zralosti dítěte možno kontaktovat školní psycholožku na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  nebo na telefonním čísle 739 239 315.

Potřebujete-li jakoukoli konzultaci v oblasti vzdělávacího programu školy, dalších informací k zápisu, kontaktujte nás na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  nebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  nebo na telefonních číslech 605 422 750 nebo 736 767 749.

Ihned, jak to dovolí epidemiologická situace v naší společnosti, jsme připraveni přivítat Vás spolu s dětmi v naší škole a představit Vám ji ještě před zahájením nového školního roku.

 

Žádost o zápis do 1. ročníku k dispozici zde: pdf* nebo doc**

Žádost o odklad povinné školní docházky k dispozici zde: pdf* nebo doc**

* pdf - formát vhodný pro tisk
** doc - formát vhodný pro vyplnění ve Wordu 

Více v dalším článku  Kritéria a podmínky  pro přijetí žáka do 1. ročníku.

Cookies

K ukládání nastavení a správnému fungování využíváme soubory cookies. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte. Více zde.