Kde hledat pomoc

Důležité adresy, kontakty

 

Linka bezpečí dětí a mládeže
tel.: 116 111
e-mailová poradna: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
chat:chat.linkabezpeci.cz

Linka vzkaz domů – dítě na útěku (každodenně 8 – 22 hodin)
bezplatná linka z pevné sítě – 800 111 113
z mobilu (dle tarifu operátora) – 724 727 777

Linka bezpečí
tel.: 800 155 555 (nonstop)
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Renarkon o. p. s. – Kontaktní street centrum
Pionýrů 1757, Frýdek-Místek
tel.: 558 628 444, 606 694 244
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Fond ohrožených dětí
tel.: 596 112 341

Speciálně pedagogické centrum– školské poradenské zařízení poskytující poradenské služby žákům se zdravotním postižením a žákům se zdravotním znevýhodněním. Kompetence jednotlivých SPC se liší dle druhu postižení žáků, kterým je péče poskytována – vady řeči, zrakové postižení, sluchové postižení, tělesné postižení, mentální postižení, poruchy autistického spektra.

Středisko výchovné péče poskytuje speciálně pedagogické a psychologické služby dětem s rizikem poruch chování nebo s již rozvinutými projevy poruch chování a negativními jevy v sociálním vývoji.
 

Krizové centrum poskytuje okamžitou pomoc dětem nebo dospělým v těžké životní situaci (kterou nemohou vyřešit vlastními silami).
 

Poradna pro rodinu, manželství a mezilidské vztahy nabízí pomoc při řešení problémů rodinného a partnerského soužití, také při mezigeneračních a rozvodových
(i porozvodových) problémech.

Dětská psychiatrie se zabývá diagnostikou a léčením psychických poruch
v dětském věku, zejména poruchami vnímání a myšlení, projevování emocí, poruchami chování. V péči dětských a dorostových psychiatrů jsou děti a mládež s dětskou schizofrenií, depresí, fobickými a úzkostnými poruchami, poruchami příjmu potravy, těžkými specifickými poruchami chování (s hyperaktivitou), děti a dospívající zneužívající návykové látky, děti z těžce narušeného rodinného prostředí (oběti týrání, pohlavního zneužívání, atd.).

Cookies

K ukládání nastavení a správnému fungování využíváme soubory cookies. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte. Více zde.