IT soutěž

Střední škola informačních technologií ve Frýdku-Místku pořádala minulý týden již osmý ročník soutěže pro žáky osmých ročníků základních škol. Také naše škola se letos zúčastnila s desíti vybranými osmáky se zájmem o informační technologie. Soutěž je pořádána ve dvou kategoriích, „SOUTĚŽ MLADÝCH GRAFIKŮ“ a „ZNALOSTI A DOVEDNOSTI Z INFORMATIKY“.

V kategorii grafiků měli žáci za úkol zpracovat grafický návrh obalu pomerančového džusu a v konkurenci dvanácti dalších soutěžících získal Martin Vráblík první místo. Druhá kategorie byla obsahově pestřejší. Žáci měli prokázat znalosti z různých oblastí informačních technologií a výsledné pořadí bylo určeno součtem bodů z dílčích disciplín. Soutěžící dokazovali nejen teoretické znalosti formou testu, museli však i prakticky zpracovat prezentaci v programu PowerPoint nebo vytvořit krátkou animaci. Bodové hodnocení na předních pozicích bylo velmi těsné a i zde se naši žáci umístili na velmi pěkných místech. Nejlepším z naší školy v této kategorii byl Lukáš Sedlář, který obsadil čtvrté místo.
Všem zúčastněným gratuluji.
Mgr. D. Hosnédl
 

Cookies

K ukládání nastavení a správnému fungování využíváme soubory cookies. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte. Více zde.