Gymnasté vyrazili do Příbrami


První listopadový víkend se vydalo 28 našich gymnastů se svými trenérkami bojovat o medaile na 8. ročník Poháru města Příbrami.  

V kategorii Junior I bylo přihlášeno 20 týmů z celé republiky. Konkurence stoupla, všechny týmy skáčou obtížnější řady a dbají i na krásné provedení. Chlapci zahájili svůj závod na trampolíně, kde si zvýšili oproti předešlým závodům obtížnost. V akrobacii, kde byl opět ve společné řadě pád, jako na minulých závodech, to kluky nerozhodilo a bezchybně to dotáhli do konce.
Nejkrásnější tečka přišla v poslední disciplíně. Pódiová skladba, která dělala chlapcům vždy problémy, získala nejvyšší známku ze všech 20 týmů.

"Kluci mi vyrazili dech, tak krásně odcvičenou podiovou skladbu jsem dlouho neviděla. Vlastně, celý závod se mi moc líbil," dodala trenérka chlapců Vendula Henychová. Chlapci ve své kategorii mužů vyloženě převálcovali tým z Příbrami a získali zlato! Mladší dívky také zabojovaly a získaly nádherné 5. místo v konkurenci 18 dívčích týmů. Svůj závod zahájily na akrobacii, kde příjemně překvapily trenérku Katku Kohutovou. Odskakály řady s fliky a salty s pěkným provedením a známka se dala rovnat s vítěznými týmy. Podiová skladba byla odcvičena hezky, ale dívky musí dopilovat povinné prvky. Trampolínu děvčata zacvičila bez zaváhání i přesto, že skákala salta s obraty. ,,S výkonem holek jsem spokojená," dodala trenérka. Kdyby bylo všech 20 týmů vyhlášeno společně, bez ohledu na pohlaví, tak se chlapci umístili ihned pod stupni vítězů s rozdílem tři a půl desetiny, dívky by se posunuly na 6.místo. 

Starší dívky v kategorii Junior II zabodovaly v podiové skladbě, kde předvedly zkušeně rondát-salto a další prvky, jako jsou výdrže silové i balanční. Zde získaly jednu z nejvyšších známek v konkurenci 10 týmů. Akrobacie se dívkám moc nevyvedla. I přes zvýšení obtížnosti to na vyrovnání známky s týmy ve vedení nestačilo. Trampolínu, kde stále drží jednu z nejvyšších známek za obtížnost, odskákaly bez pádu. V saltech se ale našla spousta chyb. ,,Výkon holek v akrobacii nebyl nejlepší, vím že to zvládnou lépe, ale s podiovou skladbou jsem nadmíru spokojená," dodala trenérka starších dívek Petra Tobiášová. Dívky si tak odvezli 6. místo a doufají, že v Trutnově vybojují lepší výsledek. 

Gratulujeme a děkujeme ze reprezentaci školy i města.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cookies

K ukládání nastavení a správnému fungování využíváme soubory cookies. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte. Více zde.