Poháry Asociace školních sportovních klubů opět putovaly na jedenáctku


I v letošním roce zažili žáci z frýdecko-místecké jedenáctky nebývalé sportovní úspěchy. Jejich vyvrcholením bylo vítězství v soutěži Asociace školních sportovních klubů okresu Frýdek-Místek, a to v kategoriích žáků prvního i druhého stupně.

Mimořádné sportovní výkony žáků a trenérské zásluhy učitelů tělesné výchovy ocenila ve svém dopise i náměstkyně hejtmana Moravskoslezského kraje Věra Palková. Vyzdvihla zejména úspěch gymnastek vedených učitelkou Pavlou Raškovou, které v soutěži pódiových skladeb získaly v republikovém kole druhé místo.

Nebyl to však jediný úspěch, který Pavla Rašková se svými svěřenkyněmi zažila. Mladé gymnastky sbíraly zlato již od okresních a krajských kol v pódiových skladbách, TEMGYMECH či ve sportovní gymnastice.Vyvrcholením bylo dubnové vítězství na Mistrovství republiky ve sportovní gymnastice v Liberci a titul mistryně republiky pro Vendulu Henychovou. Stříbrná skončila Anička Větříšková. V ostravských TEMGYMECH o týden později připojila děvčata další mistrovský titul. Fenomenální nápad a pečlivá příprava pódiových skladeb se trenérkám Pavle Raškové a Aleně Bařinové i tentokrát vyplatily. Skladba straších žákyň nazvaná Pravěk přinesla v celorepublikovém opavském finále stříbro a nezbedná roztomilá Kuřátka mladších žákyň stála v tvrdé konkurenci na stupni vítězů.

Jedenáctce se dařilo se i v atletických disciplinách a ve šplhu. V poslední zmíněné disciplině se Vendula Henychová, Anička Větříšková, Denisa Sochací, Nikola Kubienová a Veronika Siebeltová probojovaly až do krajského kola, kde jejich tým opět zvítězil.

I v kmenových sportech – házené a volejbalu byli žáci úspěšní. Házenkáři z jedenáctky vybojovali postup do celostátní žákovské ligy a získali stříbrnou příčku mezi družstvy Moravskoslezského kraje. Volejbalistkám se po dvou letech podařilo remízovat s týmem družební školy ze Žiliny.

Prvostupňoví žáci nezůstali za staršími spolužáky o nic pozadu. „Sezona začala tradičně v září přespolním během, kde v okresní kvalifikaci postoupilo do finále celkem pět žáků,“ řekl učitel Roman Odvářka. V Jablunkově jeho tým skončil těsně pod stupněm vítězů. Podzimní měsíce přinesly třetí místo v okrskovém kole ve florbalu a třetí místo v šachovém turnaji v konkurenci sedmnácti družstev.

„V dubnu začala skvělá jízda našich kluků ve vybíjené,“ chválil své svěřence Roman Odvářka a pokračoval: „Postupná řada vítězství vynesla naše žáky až do celostátního finále v Pecce v Krkonoších. Po suverénním vítězství v základní skupině naši žáci trochu doplatili na nespravedlivý turnajový systém. I tak je konečné šesté místo v republice skvělé. Hoši, děkujeme.“

Atletický úspěch zažili žáci z jedenáctky koncem školního roku na stadionu Slezanu FM. „Výborně zabojovali Milan Bielica (1. místo), Saša Koloničná (1. místo) a Denis Lasák (2. místo), který již v zimě vybojoval bronzovou medaili v okresním kole ve šplhu. Třešničkou na dortu za veleúspěšným sportovním rokem pak bylo vítězství našich chlapců v okresním finále v házené opět na domácí půdě,“ dodal Roman Odvářka.

Vynikající výkony žáků i trenérské schopnosti a nadšení kladně hodnotí i ředitel školy Jiří Adámek. „Musím poděkovat nejen našim žákům, ale i jejich trenérům a učitelům tělesné výchovy. Úspěch naší školy je výsledkem skvělé týmové práce celého kolektivu, kterému se snažíme vytvořit nejen v oblasti sportu co nejlepší podmínky,“ uzavřel ředitel školy Jiří Adámek.

Renata Spustová

 

Cookies

K ukládání nastavení a správnému fungování využíváme soubory cookies. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte. Více zde.