Oderský pohár

 

V sobotu 8. prosince se konal 7. ročník Oderského poháru ve Sportovní gymnastice. Na tyto závody byly vybrány vždy 2 závodnice z každé kategorie, podle výsledků z minulé sezóny.

V nejmladší kategorii: ročník 2011 a mladší, závodila Izabelka Delongová a Eliška Musilová. Pro holky to byl premiérový závod na tomto poháru a vedly si statečně. Nejlepším nářadím byl pro ně přeskok, kde získaly jedny z nejvyšších známek. Na stupně vítězů to bohužel nestačilo a v kategorii TwinTeam obsadily krásné 4. místo ze 13. týmů. Izy se umístila 4. a Eliška 7. z 32 závodnic.

Kategorie I: ročník 2010-2009 reprezentovala Nela Eliášová, které se nejvíce povedl přeskok, kde získala druhou nejvyšší známku, a Ela Pohludková která získala nejvyšší známky na lavičce a prostných. Holky si velmi pěknými známkami vybojovaly 1. místo v kategorii TwinTeam ze 14. týmů. Nelinka se v kategorii jednotlivkyň umístila 6. a Elinka vyhrála a porazila tak 32 závodnic.
Kategorie II: ročník 2008-2007 jsme měly zastoupení Kiki Macháčkové a Marušky Bardoňové. Holky v tomto závodě zradila hrazda, na které zaznamenaly dva pády. Nicméně zabojovaly a předvedly se hlavně na prostných, kde získaly krásné známky. Kiki se povedla dokonce ta nejvyšší, což považujeme za úspěch v silné konkurenci především Oderských gymnastek. V TwinTeamech obsadily 6. místo z 9. týmů a v jednotlivcích 6. místo Kiki a 11. místo Maruška z 20.závodnic.
Kategorie III: ročník 2006-2005 soutěžila Bětka Geblová a Terka Brynychová. Dívky předvedly na všech 4 nářadích povedené výkony, Terka získala druhou nejvyšší známku na prostných a Bětka se mohla pyšnit nejvyšší známkou na kladině. Obě se při závodě podporovaly a v jejich týmu byla cítit pohoda. Závod si opravdu užívaly. To jim zajistilo 1. místo v kategorii TwinTeam z 9. týmů. Bětka se v jednotlivcích probojovala na 2. místo a Terka o pouhou desetinu od stupně vítězů na 4. místo z 19. závodnic.
Kategorie IV: ročník 2004-2003 jsme měly obsazení Vandy Gřesové a Káji Bužkové. Nejlépe se dívkám vedlo na prostných, kde získaly nejvyšší známky. Vanda zabodovala i na hrazdě a přeskoku s druhými nejvyššími známkami, ale bohužel se ji moc nepovedla kladina. Kája odcvičila svůj závod čistě a druhou nejvyšší známku brala na kladině. V kategorii TwinTeam získaly 2. místo z 5. týmů a v kategorii jednotlivkyň se obě postavily na stupně vítězů. Kája na 2. a Vanda na 3. příčku.
Kategorie dorostenek: ročník 2002-2001 reprezentovaly pouze 2 závodnice Kiki Gřesová a Terka Pohludková. Dívky si po celý závod vedly výborně, bez zaváhání. Na všech 4 nářadích předvedly velmi pěkné a vyrovnané výkony. Lépe nakonec skončila Terka, která porazila Kiki o 3 desetiny bodů.
Na závěr bychom chtěly poděkovat hlavně rodičům za podporu a všem našim gymnastkám, za podařané výkony a velmi krásné výsledky.
                                                                                                                                                                                                                                                           Vaše trenérky   smiley

Cookies

K ukládání nastavení a správnému fungování využíváme soubory cookies. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte. Více zde.