Krajské kolo Přírodovědné soutěže

Lidské tělo – to bylo téma Přírodovědné soutěže, kterou pořádá již 14 let Mendelovo gymnázium v Opavě.

Oblastní kolo pro žáky 9. ročníku a víceletých gymnázií se letos poprvé konalo v prosinci na Gymnáziu Petra Bezruče ve Frýdku-Místku. Družstvo z naší školy ve složení Sabina Geržová a Klára Urbišová se jako jediné zúčastnilo za sekci základních škol a tedy i postoupilo do kola krajského, které proběhlo 27. ledna v Opavě. Celkem 16 týmů mladých, nadšených a zapálených zájemců o přírodní vědy celý den bádalo a řešilo teoretické i praktické úkoly z oblasti chemie, fyziky, přírodopisu, ekologie i zeměpisu. Body mohli soutěžící získat také za nepovinný úkol, který spočíval ve vytvoření videonahrávky na téma Lidské tělo. Nutno říci, že soutěž probíhala ve tříčlenných týmech, náš tým měl ale smůlu, jeden člen onemocněl v oblastním kole a stejná situace se opakovala i v krajském kole. Do Opavy jsme vyrazili s týmem „Jedenáctka“ ve složení Klára Urbišová a Alena Alešová.              Děvčata si i v menší sestavě vedla výborně a výsledkem je krásné 13. místo. Zvláště oceňuji kategorii ekologie, kde „Jedenáctka“ získala nejvyšší možný počet bodů.

Gratuluji a děkuji za vzornou reprezentaci naší školy.

 

Partnerství

 

 

 

Časopis NAŚE 11

Číslo 1 2

Certifikáty

Vzhled

Cookies

K ukládání nastavení a správnému fungování využíváme soubory Cookies. Vypnutí a vice informací o Cookies zde