Projekt Krokus připomíná oběti holocaustu

Stejně jako v předchozích letech se i letos naše škola zapojila do Projektu Krokus, který organizuje irská organizace Holocaust Education Trust Ireland (HETI) ve spolupráci se Vzdělávacím a kulturním centrem Židovského muzea v Praze. Tento projekt určený žákům starším jedenácti let běží již několik let na školách nejen v Irsku, ale i po celém světě. Každoročně se do něj zapojují další a další školy. Na mnohých školách se z něj stal dlouhodobý projekt, stejně jako u nás. Žáci 9. ročníku zasadili na konci září na školním pozemku u vchodu do jídelny v hodině pěstitelských prací cibulky krokusů jako připomínku obětí jednoho a půl milionu židovských a tisíců dalších dětí, jež zemřely během holocaustu.

Žlutá barva připomíná žlutou Davidovu hvězdu, již byli Židé nuceni během nacistické nadvlády nosit. Projekt Krokus nabízí konkrétní možnost, jak přiblížit tematiku holocaustu mladým lidem.

Cookies

K ukládání nastavení a správnému fungování využíváme soubory cookies. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte. Více zde.