Pirátský den


V pátek 12. dubna 2019 připluli na naši školu piráti!!! Hned u vchodu do školy zakotvily dvě pirátské lodě, kousek dál je i písčitá pláž s truhlou plnou zlata. Korálový útes a hejno ryb, želvy, žraloci, medúzy. Piráty na cestách dokonce doprovázejí i krásné mořské panny…

To vše vyrobily děti naší školy. Seznámily se tak s loděmi pirátů, vyráběly modely lodí, vlajky pirátů, kotvy, kormidla a dalekohledy. Tvořili jsme pirátské čepice, kreslili pirátské lodě, mořské živočichy, vyráběli jsme truhly s pokladem. Kreslili jsme mapy k našim dobrodružným cestám, psali jsme si i pirátské deníky, vymýšleli názvy svých lodí, seznámili jsme se s dobrodružnými cestami pirátů. A jak takový pirát vypadá? Děti nejen malovaly, ale popisovaly v anglickém jazyce piráty, tajemné ostrovy, mořské živočichy a naučili se zpívat i pirátskou písničku.

V pátek někteří piráti mezi sebou soupeřili, hráli různé hry, hledali poklady…Ti nejlepší piráti byli odměněni hezkými cenami. Pro děti z 2.A upekla maminka i úžasný dort. Děti si užily hezký den. Všichni jsou zváni na naši výstavu. I vy se můžete stát na chvíli pirátem nebo mořskou pannou v našem fotokoutku. Přijďte a uvidíte!

Výstavu pro vás připravili učitelé a děti naší školy pod vedením p.uč. M.Jakůbkové a p.uč. I. Novotné

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cookies

K ukládání nastavení a správnému fungování využíváme soubory cookies. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte. Více zde.