Výběrový lyžařský kurz

V pondělí 4. března se vydalo 30 žáků sportovní 8. a 9. třídy vlakem na lyžařský kurz do Jeseníků. Cílem byla nejvýše položená rychlíková stanice v ČR a zároveň velmi známé lyžařské středisko Ramzová. Ubytování bylo zajištěno v útulně zařízené Chatě Ramzovské sedlo.

Celý týden se žáci zdokonalovali v lyžařských a snowboardových dovednostech na upravených sjezdovkách. Toto zimní středisko je velmi oblíbené také mezi milovníky běžeckého lyžování, především pro velké množství strojově upravených tras. Všichni účastníci kurzu si vyzkoušeli krásu tohoto sportovního odvětví, náročnost jízdy do kopců i záludnost zdánlivě jednoduchých sjezdů. Osm dobrovolníků vedených p. uč. Strnadlem se ve středu vydalo na 17 km dlouhou trasu. Pouze čtyři stateční doběhli až do cíle – do lyžařského střediska Paprsek. Ve čtvrtek měli žáci odpočinkový půlden, který zaplnili procházkou do vedlejší obce Ostružná a návštěvou stálé expozice hudebních nástrojů. Bližší informace: zde Volné chvíle byly určeny k relaxování: na pokojích, v bazénu s teplou slanou vodou, v sauně, ve společenské místnosti nebo u pingpongového stolu. V pátek po dopoledním lyžování, dobrém obědě a úklidu pokojů se opět všichni vydali vlakem na cestu domů.

Výběrový kurz se opravdu vydařil. Pro mnohé zůstane nezapomenutelným zážitkem a inspirací pro zimní sportování.

1. VIDEO a 2. VIDEO

 

Cookies

K ukládání nastavení a správnému fungování využíváme soubory cookies. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte. Více zde.