Informace pro rodice k pobytu na hotelu Odra

Vážení rodiče, naše škola získala v rámci projektu

Rozvíjení technických znalostí a dovedností a zájmu o technická povolání u žáků prostřednictvím frontálních fyzikálních pokusů a pokusů podporovaných ICT

dotaci na podporu technických oborů. Jednou z aktivit projektu je badatelská exkurze pro žáky 8. a  9. ročníků, která je součástí našeho školního vzdělávacího programu Zelená do života. Pobyt se uskuteční ve dnech  25. - 27. 11. 2011 (pátek až neděle) v hotelu Odra na Ostravici formou žákovské konference.

 

Název projektu: Rozvíjení technických znalostí a dovedností a zájmu o technická povolání u žáků prostřednictvím frontálních fyzikálních pokusů a pokusů podporovaných ICT  

Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.07/03.0025

Program pobytu:

  • 1. Ekologické čerpání energie z přírody a hledání možných úspor z fyzikálního hlediska – projektová týmová práce
  • 2. Ekologické aspekty fyziky – prezentace
  • 3. Fyzikální měření se soupravami eProLab zaměřené na výpočet energie přijaté a odevzdané tělesem při tepelné výměně. Vnitřní energie tělesa.
  • 4. Hledání spojitostí fyziky s praktickým životem
  • 5. Workshop
  • 6. Exkurze na přehradu Šance

Na exkurzi  je zajištěno ubytování,  celodenní stravování žáků s pitným režimem a svačinami. Ubytovatel nabízí i možnost rekreačních aktivit – využití bazénu a sauny.  Součástí programu bude i turistická exkurze s fyzikálním zaměřením do okolí.

Podrobnější informace o přesném časovém harmonogramu budou včas upřesněny.

  Za projektový tým                     

                                                              PaedDr. Renata Spustová  
výkonný manažer projektu 

Cookies

K ukládání nastavení a správnému fungování využíváme soubory cookies. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte. Více zde.