Baby CUP TeamGym Třebíč 2019

 

V sobotu 16.11.2019 jsme se již poněkolikáté zúčastnili Baby CUP TeamGymu, který se každoročně koná v Třebíči. Společně s námi soutěžila družstva z Bedřichova, Chropyně, Svitav a Třebíče.

V kategorii Junior 0 soutěžily děti do 9 let. Zde jsme měli zastoupení dívčího družstva, které se snažilo bojovat o medaile v konkurenci šesti týmů. Dívky zahájily svůj závod akrobacií, kde předvedly přemety vpřed a zkušenější i fliky vzad. Na trampolíně skákaly skrčky přes bednu a v druhé sérii salta skrčmo. Provedení na akrobacii i trampolíně bylo úžasné, ale v obtížnosti zaostaly. Přesto se jim s přehledem podařilo vybojovat 2. místo.

Kategorie Junior I je určena pro děti do 11 let. Do ní jsme postavili dvě družstva-dívčí a mix, ve kterém soutěžilo pět chlapců s jednou dívkou. Na akrobacii předvedli společnou řadu rondat-flik-salto. Druhá řada byla obtížnější, objevila se v ní i salta s vrutem 360°. Na trampolíně je v této kategorii zákaz skákaní dvojných salt, a tak se chlapci vrátili k vrutům. Bohužel se nevyhnuli pádu. Přesto zvítězili s náskokem bodu a půl a získali zlaté medaile.

Družstvo děvčat bylo sehrané, protože se spolu účastní každé soutěže TeamGymu. Závod zahájily dívky na trampolíně. Předvedly přemety přes přeskokový stůl a ve druhé sérii salta toporná s obratem. Akrobacie je také nerozhodila. Zkušeně ukázaly své dvě natrénované řady. V první sérii rondat-flik, ve druhé přidaly na konci salto vzad. Dívky se snažily udržet tempo nejen se svým oddílovým družstvem mix, ale zároveň i se svým soupeřem. To se jim také povedlo. V konkurenci šesti družstev obsadila děvčata druhé místo a domů si odvezla stříbrné medaile.

 Další závod se koná 7.12. 2019, kdy nás čeká republikové finále AŠSK. Zúčastní se ho naše čtyři družstva, tak nám držte palce!

 

Cookies

K ukládání nastavení a správnému fungování využíváme soubory cookies. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte. Více zde.