Nejúspěšnější gymnastický závod sezóny 2019

Začátkem listopadu jsme se zúčastnili Republikového finále ČASPV v Trutnově. V závodě nám startovaly čtyři týmy ve čtyřech různých kategoriích. Náš oddíl reprezentovalo celkem 31 dětí, kterým po vyhlášení visely na krku zasloužené medaile. Celkem jsme vybojovali v závodě 2x zlato, 1x stříbro a 1x bronz. V soutěži Českého poháru (součet všech výsledků pro dané družstvo v soutěži TeamGym za rok 2019) jsme získali zlato, stříbro i bronz.
Soutěž probíhala v sobotu od brzkého rána do pozdního večera, jelikož se na závod sjelo přibližně dvacet oddílů z celého Česka. Každý oddíl vyslal do závodu většinou jedno až čtyři družstva různých kategorií.
Naše mladší dívky v kategorii Junior I zahájily svůj den už v 7 hodin ráno rozcvičením. Očividně je to vůbec nerozhodilo, protože právě ony vybojovaly zlato v konkurenci patnácti týmů. Dívky předvedly na všech třech nářadích krásný výkon, za který se rozhodně nemusely stydět. Bonusem byla nejlépe hodnocena trampolína jak v obtížnosti, tak v provedení. V Českém poháru se probojovaly na stříbrnou příčku.
Chlapci jsou vždy třešničkou závodu, jelikož chlapeckých družstev není mnoho. Proto se veškerá pozornost během závodu soustředí právě na naše borce. Ti byli na svůj výkon patřičně pyšní. Akrobacii zacvičili bez zaváhání, na trampolíně předvedli i tři dvojná salta a pódiovou skladbou ohromili celou halu. Získali zlato v závodě i v Českém poháru. Kdyby byla celá kategorie Junior II vyhlášena společně bez rozdílu pohlaví, vybojovali by chlapci úžasné 3. místo z jedenácti týmů.

 Naše starší dívky závodily také v kategorii Junior II. Svůj závod zahájily pódiovou skladbou. Poté následovala akrobacie, kde získaly hned druhou nejvyšší známku. Třetím nářadím byla trampolína, kde, stejně jako mladší dívky, zabodovaly a získaly nejlepší známku z celé kategorie. Zacvičily krásný závod, pouze s jedním pádem z 36 skoků (18 skoků na akrobacii a 18 skoků na trampolíně). Díky povedenému výkonu v našlapané konkurenci dosáhly na bronz v závodě i v Českém poháru.
V závodě nám tentokrát soutěžilo i družstvo středoškolaček-nynějších trenérek v kategorii Senior Trio. V této kategorii není pódiová skladba a akrobacii s trampolínou skáčou pouze tři závodníci. Dívky se na tréninku mnohokrát nesešly, přesto nám vytřely zrak. Na akrobacii i trampolíně dokázaly získat hned druhou nejvyšší známku, kterou si zajistily stříbro v konkurenci devíti týmů. Nám tak připsaly na konto další krásný úspěch.
Zajímají vás naše fotky a videa ze soutěží? Sledujte nás na Instagramu nebo na YouTube pod názvem FMGYMBOYS a FMGYMGIRLS.

Cookies

K ukládání nastavení a správnému fungování využíváme soubory cookies. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte. Více zde.