Naše gymnastika slaví velký úspěch v teamgymu

Koncem března jsme se v Třebíči zúčastnili prvního závodu soutěže TeamGym. Letos nás ještě čeká celkem šest těchto závodů.  Do bojů o medaile jsme postavili celkem čtyři týmy. Oddíl reprezentovalo celkem 31 gymnastů a gymnastek.

V kategorii Junior I, která je určena pro děti mladší 11 let, děvčata ukázala skvělé výkony. Trenérka dívek Katka Kohutová byla s výkonem nadmíru spokojená. V pódiové skladbě se gymnastky krásně sjednotily a zahájily si tím úspěšný závod. Akrobacii zvládly s přehledem. V první řadě předvedly rondát-flik, v druhé řadě, která byla obtížnější, zvládly i salta vzad. Bez zaváhání zaskákaly na trampolíně a díky tomu si zajistily stříbro.

Kategorie Junior II je určena pro soutěžící do 16 let. Zde měli premiéru chlapci, kteří již do této kategorie spadají. Pódiová skladba byla pro ně první disciplínou závodu, kde předvedli zcela novou sestavu. Začali ji trénovat v lednu a usilovně na ní pracovali. Svým výkonempřekvapili a velmi potěšili i svou trenérku Vendulu Henychovou, která byla na ně po celý závod velmi pyšná. Akrobacii odskákali s přehledem i s obtížnějšími řadami, které také natrénovali v posledních měsících. Trampolínu zvládli s menším zaváháním. Ve své kategorii vyhráli a získali zlato.

Ve stejné kategorii bojovala i děvčata, která se o to nejlepší umístění poprala s dalšími jedenácti týmy. Dívky zahájily svůj závodpódiovouskladbou, kde získaly hned třetí nejlepší známku s velmi malým rozdílem od té nejlepší. V druhé disciplíně, akrobacii, s jistotou předvedly společnou řadu rondát-flik-salto. V dalších řadách se obtížnost zvyšovala i na salta s obraty. Posledním nářadím byla trampolína, kde dívky opět držely vedení vhodnocení obtížnosti. Na přeskokovém stole předvedly přemety i s obraty 360°, třetí řadu od posledních závodů povýšily a skákaly i salto s obratem 720°. Za povedený výkon si dívky domů odvážely bronz.  “Na holky jsem moc pyšná. V tomto období se musíme věnovat nejen TeamGymu, ale také sportovní gymnastice a pohybovým skladbám, kde nás také čekají soutěže na republikové úrovni, a tak není mnoho času se věnovat každé disciplíně na sto procent,” dodala trenérka dívek Petra Tobiášová.

Poslední obsazenou kategorií našimi gymnastkami byla kategorie Microteam. Tato kategorie je bez pódiové skladby. V akrobacii a na trampolíně předvádí řady pouze tři členové. Děvčata předvedla na trampolíně i dvojná salta, která hlavně ocenili i naši gymnasté z oddílu, kteří byli po celý závod věrnými fanoušky. Dívky ve své kategorii vyhrály a braly zlato.

Velké poděkování patří nejen všem účastníkům závodu, ale také trenérce Daniele Cmíralové z našeho oddílu, která poctivě rozhodovala celý závod.

Fotky a videa

 

 

Cookies

K ukládání nastavení a správnému fungování využíváme soubory cookies. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte. Více zde.