Krajské kolo ve sportovní gymnastice

Dne 19. 3. 2019 se uskutečnilo krajské kolo AŠSK ve sportovní gymnastice, které pořádalo Gymnázium Petra Bezruče v Místku. Soutěže se zúčastnilo celkem 13 chlapeckých a 27 dívčích družstev. Nejmladší kategorie, která je určena pro dívky do 10 let, byla pro nás nejúspěšnější z celého závodu. V soutěži družstev jsme s přehledem získali 1. místo s náskokem tří bodů. Dívky získaly nejvyšší součet známek na prostných, hrazdě i přeskoku. Příjemným překvapením bylo vyhlášení jednotlivců. Terezka Chudíková vybojovala zlatou, Nikolka Budačová brala stříbrnou a Izi Delongová bronzovou medaili. Ema Švecová také nezaváhala a získala krásné 5. místo. V II. kategorii se dívky ve složení Maruška Bardoňová, Terka Dužíková, Nelča Lukáčová a Klárka Urbišová snažily, ale stačilo to pouze na bramborovou medaili. Z jednotlivců dopadla nejlépe Nelča Lukáčová. V kategorii starších děvčat jsme opět slavili úspěch. Družstvo vybojovalo zlato a dívky se tak staly nejlepšími v Moravskoslezském kraji ve své kategorii. V konkurenci 27 děvčat obsadila Terka Brynychová 1. místo, Kiki Macháčková 5. místo, Bětka Geblová 7. místo a Terka Divišová 10. místo.

 

 Ve IV. kategorii zastupovalo náš oddíl družstvo složené z děvčat naší a palkovické školy. V jednotlivcích Vanda Gřesová vyhrála a Kája Bužková obsadila 2. místo. S družstvem také vyhrály a postupují na republikové finále do Prahy, které se koná 6. dubna. V dorostenkách soutěžilo družstvo dívek z Gymnázia Cihelní z Frýdku, které u nás pravidelně trénuje. Kiki Gřesová obsadila 1. místo, Terka Pohludková 2. místo a Natka Závodná 3. místo. Díky vítězství v soutěži družstev také postupují na republikové finále, kde se poperou o co nejlepší umístění.

V nejmladší kategorii chlapců jsme měli zastoupení dvou našich svěřenců. Vašek Svoboda byl ve své kategorii nejlepší a umístil se tak na 1. místě, Peťa Roman obsadil 2. místo. Se svým družstvem zabodovali a získali tak nejvyšší stupeň vítězů. V další kategorii jsme měli družstvo ve složení Kája Delong, Adam Moskva, Kuba Brettschneider a David Rumíšek. Klukům se závod vydařil a stali se nejlepšími ve své kategorii. Zlato získal Kája, Adam pak bronzovou medaili, Kuba obsadil nepříliš oblíbené 4. a David 5. místo.

Honza Provazník soutěžil ve starší kategorii a v konkurenci 12 chlapců  vybojoval 1. místo a stal se tak přeborníkem Moravskoslezského kraje pro rok 2019.

Všem dětem moc gratulujeme a děkujeme za krásnou reprezentaci 11. ZŠ i našeho oddílu.

 

 

 

Cookies

K ukládání nastavení a správnému fungování využíváme soubory cookies. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte. Více zde.