CO2 liga

Ekologický institut Veronica z Hostětína vyhlásil na podzim 2020 již 10. ročník celorepublikového programu CO2 liga, který se týká klimatické změny. Odvážný tým Ekomachrů ze 7.B, který se do programu přihlásil, tvořily Riana Polomská, Daniela Božková, Romana Gaurová, Lucie Kopřivová, Veronika Killingerová, Veronika Gurecká, Marie Skácelová, Nathaly Vávrová a Barbora Plevková.

Během plnění 4 misí v nelehkých podmínkách distančního vzdělávání se Ekomachři dozvěděli zajímavé informace o globálním oteplování, spočítali si uhlíkovou stopu a snažili se ji snížit, hledali místa ve městě, která jsou ohrožena suchem a povodněmi, tvořili prezentace, které vkládali na vlastní kanál na Youtube a psali ministrovi ŽP ohledně skoncování spalování uhlí v ČR.

Za nápady a nasazení byli Ekomachři oceněni certifikátem. Udělali velké množství práce a splnili důležité úkoly. Jejich opatření pomáhají udržet oteplení planety na maximálně 2 °C a mají nakročeno k ještě lepším výsledkům!

Cookies

K ukládání nastavení a správnému fungování využíváme soubory cookies. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte. Více zde.