Úspěch v krajském finále Dopravní soutěže mladých cyklistů

Dvě čtyřčlenná družstva našich žáků prošla vítězně okrskovým i okresním kolem dopravní soutěže a nominovala se do krajského finále, které se konalo 30. - 31. května ve Frenštátě pod Radhoštěm. Ve dvou dnech plnili soutěžící obtížné úkoly v pěti disciplínách. Museli prokázat znalost pravidel silničního provozu v testu, projet bez přestupků danými stanovišti  na dopravním hřišti, najít nejbezpečnější cestu na dopravní mapě, ošetřit zraněného cyklistu a projet překážkovou dráhu s co nejmenším počtem trestných bodů. První soutěžní odpoledne se našim družstvům vydařilo, po třech disciplínách byla obě družstva na druhém místě. Ve volném čase žáci ještě trénovali první pomoc, zajezdili si na koloběžkách a šlapacích motokárách. Druhý den ráno se opět  bojovalo naplno.

  • Družstvo starších žáků - Nikola Pavlíčková, Michaela Tůmová, Josef Hájovský a Dominik Jurášek si po praktické první pomoci a jízdě zručnosti udrželo krásné stříbrné umístění.
  • Družstvo mladších žáků – Hana Konečná, Kristýna Haragalová, Adam Jašúrek a Pavel Adamec nasbíralo díky velké nervozitě v jízdě zručnosti větší množství trestných bodů. Po sečtení výsledků obsadilo velmi pěkné třetí místo.  

Všem blahopřeji a děkuji za reprezentaci školy!

 

Cookies

K ukládání nastavení a správnému fungování využíváme soubory cookies. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte. Více zde.