Úspěch gymnastů v Oderského poháru

 

V sobotu 9. prosince jsme se poprvé zúčastnili 6. ročníku Oderského poháru - soutěže jednotlivců a dvojic. O medaile jelo bojovat 14 dětí z našeho oddílu a domů jsme si odvezli celkem 7 medailí ze závodu jednotlivců a 3 umístění v soutěži dvojic. 

V mladší kategorii I dívky nás zastupovala Maruška Bardoňová s Elou Pohludkovou, které získaly v soutěži "twinteam" krásné 3. místo. V konkurenci 30 dívek se Maruška s výbornou sestavou na prostných umístila na 7. místě a Elinka s druhou nejvyšší známkou na přeskoku obsadila 3. místo. 

V mladší kategorii I hoši nás reprezentovalo 5 chlapců. V konkurenci 17 chlapců se umístil  Adam Moskva na 9. místě, Adam Piontek na 7. místě, David Rumíšek s perfektním přeskokem na 5. místě, Kuba Brettschneider obsadil krásnou stříbrnou příčku a Karel Delong si domů odvezl zlatou medaili i pohár. 

V mladší kategorii II hoši nás zastupovali 3 chlapci. Honza Provazník vybojoval 2. místo, Dominik Šebák obsadil 4. místo (se ztrátou pouze o půl desetiny na 3. místo) a Vašek Adámek se ztrátou pouhé půl desetiny od Dominika skončil na 5. místě. Bohužel u chlapců nebyla soutěž dvojic. Věříme, že by uspěli. 

V kategorii starších žákyň III jsme měli největší úspěch díky Káji Bužkové a Vandi Gřesové, které v soutěži dvojic vyhrály a postavily se na nejvyšší stupínek. V konkurenci 15-ti dívek se Kája s nejvyšší známkou na hrazdě umístila na 3. místě se shodným počtem bodů s dívkou na 2. místě. Vanda si opět stoupla na nejvyšší stupeň a odjížděla s medailí za 1. místo. 

V kategorii starších žákyň IV závodila Kristina Gřesová s Terkou Pohludkovou, které si v soutěži dvojic vybojovaly krásné 2. místo. V soutěži jednotlivců se Kiki umístila na neoblíbeném 4. místě a Terka si šla opět pro stříbro s nejlepší známkou za prostná.

Dětem moc gratulujeme a děkujeme za perfektní reprezentaci. :)

RSS