Medaile z republikového finále

Začátkem prosince jsme se zúčastnili Mistrovství ČR školních sportovních klubů v TeamGymech. Na závody, které se konaly v Třebíči, jsme vyjeli se čtyřmi týmy a to s Junior 0, Junior I dívky, Junior I chlapci a Junior II. Naše nejmladší Junior 0, kde jsme měli šest závodnic, cvičily pouze na trampolíně a akrobacii. Začaly na trampolíně, která se holkám moc nezdařila, ale akrobacii předvedly bez chyb a zasloužily si tak jednu z nejvyšších známek. Bohužel s velkou srážkou na trampolíně se jim už těžce doháněly ostatní týmy a nakonec naše holky skončily na 6. místě.

Junior I dívky začaly také na trampolíně, která se jim povedla bez většího zaváhání a se svým výkonem mohly být spokojené. Akrobacie, kde měly v druhé řadě tři salta vzad se dívkám také velmi zdařila a odcházely s velkým úsměvem na tváři. Po pódiové skladbě byly holky spokojené a napravily si tak reputaci z předešlých závodů. Jelikož v kategorii Junior I jsme měli dva týmy a na školních závodech může závodit pouze jeden tým z jedné školy, dali jsme dívky mimo závod. Rozhodli jsme se na základě předešlých závodů v Trutnově, kde se chlapci umístili lépe. "Kdyby holky byly zapojené do závodu skončily by na krásném 2. místě, což je velká škoda, ale hlavní je, že se holky mohly zúčastnit a byly rády za své výkony" dodala trenérka dívek Katka Kohutová."
Naši chlapci se ukázali nejprve na trampolíně a i přes velmi obtížné skoky zvládli tuto disciplínu na jedničku. Akrobacie se bohužel nepovedla a hned v první řadě byl jeden pád a navíc zranění, kvůli kterému nemohl závodník pokračovat v druhé řadě, kde ho musel zastoupit náhradník. "Chlapce jsem pochválila za rychlou reakci v nepříjemné situaci uprostřed závodu" říká trenérka chlapců Vendula Henychová. V pódiové skladbě jsou už kluci "profíci", vše se jim povedlo a se svým výkonem mohli být spokojení. Díky své vysoké obtížnosti se chlapci umístili na stříbrné příčce a odváží si tak titul „vícemistrů republiky“.
Naše nejstarší závodnice trenérky Petry Tobiášové začaly jako všechny naše týmy na trampolíně, která se jim povedla bez jakéhokoliv zaváhání. Akrobacie se holkám také velmi vydařila. Měly tam pouze dvě menší chyby, které ale nehrály významnější roli díky velmi vysoké obtížnosti skoků. Ta jim zajistila nejvyšší známku ve své kategorii. Jako poslední disciplínu měla děvčata pódiovou skladbu, ve které mají opět velmi těžké prvky. Nově nacvičená skladba se holkám povedla a byly se svým výkonem spokojené. Následovalo netrpělivé čekání na vyhlášení výsledků a stálo to za to. Nejstarší děvčata se umístila na prvním místě a odváží si tak titul „mistryň republiky“!
Všem dětem moc gratulujeme za předvedené výkony a za vzornou reprezentaci naší školy.

RSS