Gymnastika z Frýdku slaví opět úspěch


Dne 4. listopadu jsme se již druhým rokem zúčastnili Baby TeamGymu v Třebíči. Na těchto závodech cvičí pouze ti nejmladší  (1. stupeň ZŠ a pokud vychází ročník narození také děti z šestých tříd). Cvičí se pouze na dvou nářadích ze tří -  trampolína a akrobacie.
Do Třebíče jsme vyjeli s pěti týmy od 2. až do 6. třídy. Bylo nás opravdu hodně, ale chtěli jsme, ať si zacvičí všichni a okusí trochu atmosféry z velkých celorepublikových závodů.
Družstva byla ve složení:
Mimina - Terka Chudíková, Barča Molitorová, Dorka Vidláková, Nikča Budačová, Lucka Madenská, Kača Šebestová, Česťa Vařecha a Peťa Roman
Junior 0 A - Ela Pohludková, Maruška Bardoňová, Nela Eliášová, Maruška Bystroňová, Sára Opálková, Kája Delong a Kuba Brettschneider
Junior 0 B - Zuzka Žáková, Ema Švecová, Nela Lukáčová, Klárka Urbišová, Eliška Čubová, Adam Piontek, Adam Moskva a Míša Novotný
Junior 1 A - Terka Brynychová, Kika Macháčková, Eliška Verlíková, Barča Hylská, Domča Šebák a Vašek Adámek
Junior 1 B - Magda Kubošová, Terka Divišová, Míša Šebestová, Barča Waloszková, Terka Dužíková a Venďa Ciencialová

Mimina se zúčastnila závodů v TeamGymu poprvé a zvládla to perfektně. Trampolínu odcvičila pouze s jednou dopomocí a zasloužila si tak jednu z nejvyšších známek. Na akrobacii byla poznat trochu nervozita, ale i tak se to našim nejmenším podařilo a vybojovali si krásné 1. místo v kategorii MIX.

Družstvo Junior 0 A začalo ne příliš zdařile se třemi pády na trampolíně, proto mělo co dohánět. Na akrobacii všem vyrazilo dech s velmi obtížnými řadami, kdy k nejtěžším patřila od Kubíka: rondát - toporné - skrčmo vzad. Vše ustálo a zacvičilo, jak mělo a domů si zaslouženě odvezlo opět zlaté medaile v kategorii MIX.

Členové družstva Junior 0 B zacvičili svou trampolínu velmi pěkně, aniž by někdo spadl. Neměli sice až tak moc náročné řady, ale čistotou se přiblížili družstvu Junior 0 A. Akrobacii jen s malými chybičkami zvládli a za své čistě provedené závody dosáhli na třetí místo v kategorii MIX.
Junior 1 B bylo jediné družstvo čistě ženské, které nás reprezentovalo. Trampolínu dívky zacvičily s jednou chybou, pouze by to chtělo zvýšit trochu obtížnost a výšku skoků. Na akrobacii se bohužel projevila velká nervozita a i v méně obtížných řadách se udělalo mnoho chyb. Na medailové pozice to nestačilo a dívky skončily na 8. místě. Děvčatům patří obrovská pochvala, všechna se velmi snažila. Navíc dvě závodnice z družstva se na gymnastických závodech objevily poprvé.
Junior 1 A byl náš nejstarší tým, který měl hned na začátku dne problémy se společnou první řadou na akrobacii. Všichni první řadu skočili s drobnými chybami, ale v druhé už ukázali své kvality. Dovršili to trampolínou, kde byl sice jeden pád, ale řady byly s vysokou obtížností a zbytek byl čistě skočený. Zaslouženě získali zlaté medaile v kategorii MIX.
Pro zajímavost jsme se podívali, jak by naše družstva uspěla, kdyby nesoutěžila pouze proti mixovým, ale také proti týmům ženským. Mimina by si odvážela stříbrné medaile. Junior 0 A by skončil na 2. místě a Junior 0 B na 4 místě. Junior 1 A by se umístil na nepříliš oblíbeném 4. místě, kde dívčí týmy byly opravdu skvěle připravené.
Závody se opravdu velmi povedly, všem gratulujeme!

Fotky a videa

RSS