Gymnastika z Frýdku vyrazila na republikový závod

V sobotu 11. listopadu 2017 jsme se zúčastnili republikového závodu TeamGym v Trutnově. Soutěžila naše tři družstva - Junior I dívky, Junior I chlapci a Junior II dívky. 

Junior I dívky zahajovaly celý závod nově nacvičenou pódiovou skladbou. Bohužel ji nemají ještě plně zažitou a ve spojení se závodní atmosférou a nervozitou to na jejich výkonu bylo znát. Akrobatické řady, kde ukázaly přemety vpřed a dvakrát rondat salto vzad, zacvičily čistě a hodně si polepšily. Svůj závod děvčata zakončila trampolínou, kde bohužel měla jeden pád ze salta schylmo. Zato první řada se jim vydařila a zacvičila ji o mnoho lépe než na tréninku. Celkově mohou být se svým výkonem spokojená. Děvčata se nakonec umístila na 8. místě z 15 týmů. Stále mají co zlepšovat a hlavně již překonat ten strach ze salt a začít je skákat na akrobacii!

Naši chlapci měli pro dnešek šťastné číslo 7. Svůj závod začali jako dívky pódiovou skladbou, ve které se více a více zlepšují a svým výkonem vykouzlili trenérkám úsměv na tváři. Po vydařené pódiové skladbě v týmu panovala celková pohoda a na chlapcích nebyla znát nervozita. To využili v akrobacii, kde se v obou řadách objevila salta jak vpřed tak i vzad, a obě své řady zaskákali bez zaváhání. Posledním nářadím byla trampolína, která nám dělá vždy problémy. Nebyly by to ovšem závody bez nějaké chybičky. Ta přišla v toporném saltu, kdy jsme měli jeden pád. Novinkou ve skoku se předvedl Honzík Provazník, který si poprvé vyzkoušel toporné 360, a povedlo se! Chlapci v konkurenci 14 dívčích týmů skončili na krásném 7. místě a poprvé tak porazili své kamarádky a zároveň soupeřky z našeho oddílu.
Naše nejstarší svěřenkyně začínaly závod na trampolíně. Hned na začátku se ale objevily slzičky kvůli dvěma pádům z toporného 360. Dále je čekala pódiová skladba, se kterou měly dívky premiéru a kterou nacvičují pouze dva měsíce. Pár chybiček se našlo, ale i přesto byly trenérky s výkonem spokojené. Jako poslední nářadí, a také pro ně nejvíce obávané, byly akrobatické řady. Sice se objevilo menší zaváhání - pokrčené nohy nebo nižší salta, ale nikdo nespadl. Samotná děvčata byla se svým výkonem spokojena. V celkovém pořadí z 9 týmů se naše dívky probojovaly na 5. příčku.
Všichni jsme si závod užili. Nasbírali jsme mnoho cenných zkušeností a rad, co se má do příštích závodů zlepšit. Všem gratulujeme za jejich výkony a přejeme mnoho dalších úspěchů!

RSS