Gymnasté si z Příbrami přivezli zlato

 
Gymnasté z Frýdku-Místku se v říjnu zúčastnili Poháru města Příbrami v soutěži TeamGym. Město Příbram tento závod pořádalo už 7.rokem, chlapci se tohoto závodu zúčastnili poprvé, ale i přesto byli velmi úspěšní a domů odjížděli s 1.místem. 
Před závodem chlapce čekal 7minutový trénink na všech nářadích. Trénink na tumblingu je pro gymnasty z Frýdku vždy obtížný, jelikož jsou jedni z mála, kteří nemají v místě trénování k dispozici tumbling. Trénink na pohybové skladbě o velikosti 14x14m je víceméně pouze o postavení do určitých formací, protože se chlapci s tak velkou plochou setkávají pouze na závodech. Na trampolíně si odzkoušeli závodní trampolínu i doskok a vše vyhovovalo, tak jak mělo. 
Chlapci zahájili svůj závod na tumblingu, kde předvedli akrobatické řady se salty vpřed i salty vzad bez jediného pádu. Po výborně odskákané akrobacii přišla na řadu trampolína, která se příliš nevyvedla, ale náladu chlapci spravili sobě i trenérkam po odcvičení pohybové skladby, kterou začínají společnou zvedačkou. 
Na vyhlášení chlapci netrpělivě čekali, zda porazili tým z Příbrami, který je připravil o zlato na závodech v květnu v Praze a povedlo se! Na závěr trenérka Vendula dodala:,, Kluky moc chválím za pohybovou skladbu, netušila jsem, že ji takhle dokážou odcvičit, také je velká škoda, že neměli možnost delšího tréninku na tumblingu, věřím že by dokázali naskákat obtížnější akrobacii.". 
Gymnasty čekají do Vánoc troje závody TeamGym, tak doufáme, že se jim bude dařit stejně jako teď.

RSS