Moravskoslezský kraj opět nejúspěšnější

Ve dnech 12. – 14. 5. 2017  jsme se zúčastnili Republikového finále české asociace sportu pro všechny ve sportovní gymnastice. Do Doubí u Třeboně naši svěřenci postupovali z krajské soutěže, která se konala v Paskově. Abychom měli mezi nejlepšími družstvy z celé republiky větší šanci, poskládali jsme čtyřčlenná družstva z těch nejlepších jednotlivců z Moravskoslezského kraje - Frýdku-Místku, Paskova, Havířova a Oder.

V nejmladší kategorii chlapců za náš oddíl cvičil Jakub Brettschneider, David Rumíšek, Karel Delong a Adam Piontek. Až na pár chybiček a zapomenutí povinných prvků se chlapcům opravdu dařilo a domů si za družstva přivezli stříbrné medaile. Mezi jednotlivci byl nejlepší Jakub, který se umístil na nepříliš oblíbeném 4. místě. Karel skončil na 8., David na 10. a Adam na místě 13.

V nejmladší kategorii dívek jsme měli pouze jednu naši závodnici - Elu Pohludkovou, která se umístila na krásném 7. místě. Svému družstvu, jakožto druhá nejlepší ve svém týmu, opravdu pomohla a z celkových 14. týmů se děvčata umístila na druhé nejvyšší příčce. „S výkonem Ely jsem byla hodně spokojená, šla do toho s nadšením a závody si užila, což je nejpodstatnější,“ dodává trenérka Kateřina Kohutová.

Další reprezentantkou našeho frýdeckého oddílu v kategorii 6. a 7. tříd byla Karolína Bužková.  „Kája odcvičila závody s velkým nasazením, klidnou hlavou a s úsměvem na tváři. Nebyla vůbec nervózní, jakoby o nic nešlo,“ říká trenérka Petra Tobiášová. Skončila opět na neoblíbeném 4. místě. Pro své družstvo však získala vysoké body a jako tým z Moravskoslezského kraje vyhrál ty nejcennější zlaté medaile.

V kategorii 8. a 9. tříd jsme měly zastoupení dvou našich gymnastek - Terezy Pohludkové a Vandy Gřesové. Ta byla navíc o rok ostrašena kvůli doplnění družstva z postupového krajského kola. Tereza byla se svým výkonem spokojená a umístila se na 5. místě. Vandě se bohužel nepovedla kladina, ale i přesto se vešla do první desítky. V družstvech skončily na 1. místě a staly se tak Mistryněmi republiky.

V dorostenecké soutěži za nás cvičila Veronika Papalová a Miroslava Aldersová. V družstvech skončily na 3. místě. Veronika si navíc domů odvezla bronzovou medaili za jednotlivce.

V ženské kategorii nás reprezentovaly Daniela Cmíralová a Vendula Henychová, které u nás působí také jako trenérky. Přestože obě dlouho necvičily, ukázaly, že se gymnastika nezapomíná a stále ji umí. Vendula se stala Mistryní republiky a Daniela skončila na 4. místě.

Všem blahopřejeme.

RSS