Zlatý start nové sezóny

První závod Českého poháru 2024 pořádal již po několikáté oddíl Gym Club Třebíč. Soutěž se konala v sobotu 13. dubna a zúčastnila se jej naše dvě družstva, která si dokázala vybojovat zlatou příčku.

V kategorii Junior I startovalo družstvo ve složení: Bartoňová Sandra, Foldynová Daniela, Kalusová Karolína, Koláčková Nela, Matoušková Izabel, Petrovská Adéla, Rybářová Simona, Svobodová Vilma a náhradnice Malinovská Melanie a Zapletalová Linda. Náš tým se startovním číslem 1 zahájil závodní den pohybovou skladbou. Děvčata předvedla nejlepší provedení na dvou ze tří disciplín a tím byla právě pohybová skladba a trampolína. Rozdíl desetiny a půl týmu zajistil 1. místo v konkurenci deseti družstev. Další týmy v pořadí dělil od našich děvčat téměř bodový a následně i vyšší rozdíl.

Brettschneider Jakub, Geblová Alžběta, Gřesová Kristina, Gřesová Vanda, Kojecká Lucie, Peřina Damián a Roman Petr jsou členy týmu Senior. Tento mix předvedl pohybovou skladbu také s velmi pěkným provedením. V řadách na akrobacii a trampolíně došlo k pár pádům, ale dvojná salta i s několika obraty družstvu opět vyneslo obrovský aplaus celé haly. Na obou disciplínách si vysloužilo nejvyšší známky, které zajistily i nejvyšší celkový součet, a zlaté medaile si tak nevybojovalo pouze ve své kategorii, ale rovněž v celém soutěžním dni.

Lepší start v nové sezóně jsme si nemohli přát.

Gymnastky vybojovaly dvě medaile ve Slavkově u Brna

První březnovou sobotu jsme se vydali na závody do Slavkova u Brna. Jednalo se o malý Teamgym - Napoleon CUP, kterého se zúčastnilo družstvo Junior 0 a Junior I. Přestože jsme vyjížděli v brzkých ranních hodinách, tak děti předvedly krásné výkony.
V kategorii Junior 0 proti sobě nastoupilo celkem 10 družstev. Holky zahájily závod na trampolíně, kterou zvládly bez pádu. Tím si vysloužily nejvyšší známku ze všech týmů. Na akrobacii se jednotlivé řady neobešly bez chybiček, především dva nedoskoky do vyznačené plochy nás připravily o cenné body. Družstvo si v závěru vybojovalo druhé místo s pouhou ztrátou desetiny a půl na nejvyšší stupeň.
Naše starší děvčata měla proti sobě sedm družstev. Svůj závod zahájila na akrobacii, kde opět předvedla nejlepší provedení, díky kterému získala krásnou a zároveň nejvyšší známku. Trampolína bývá naším největším strašákem, avšak tentokrát se povedla na výbornou. Holky si opět vysloužily nejlepší celkovou známku a vybojovaly si s více než bodovým náskokem první místo.
Oběma družstvům moc děkujeme za krásný závod a všem rodičům za podporu během celého dne.

Další úspěšný rok pro gymnastiku z jedenáctky

Jsme gymnastický oddíl při Sportovním klubu Město Frýdek-Místek, který trénuje na 11. ZŠ a v letošním roce 2023 jsme neodjeli z žádné soutěže s prázdnou. Z 69 ocenění se nám podařilo získat 31 zlatých, 23 stříbrných a 15 bronzových medailí. Bonusem byla účast seniorského mix týmu na MID European TeamGym Championships, které se konalo v Itálii.

V soutěži TeamGym proběhlo v roce 6 celorepublikových soutěží, včetně mistrovství ČR, kde se týmu Junior II i týmu Senior povedlo vybojovat zlatý stupeň vítězů. Další soutěže se konaly v Třebíči, Kadani, Brně, Příbrami a v Trutnově. V součtu celkových výsledků v roce 2023 jsme rovněž získali zlato v obou kategoriích.

Mladší děti se účastní malého TeamGymu (bez pohybové skladby). Letos proběhlo 5 soutěží, z toho čtyři na podzim. Nejúspěšnějším naším týmem je Junior Mini (ročník narození 2016 a mladší), kterému se podařilo získat 1 stříbro a 4 zlata. Týmu 2014 a mladší medaile také neunikly a družstvo vybojovalo 2 stříbra a 1 bronz.

Číst dál...

Hornická desítka

V sobotu 4. listopadu se naše škola zúčastnila běžeckého závodu Hornická desítka. Součástí této akce je také soutěž škol, kdy je cílem přilákat co nejvíce účastníků. Po loňském 5. místě jsme poskočili hned o dvě příčky a vybojovali jsme 3. místo, když jsme společně zaznamenali 104 startů (o polovinu více, než v loňském roce!!!!). Stali jsme se tak nejlepší školou v rámci Frýdku-Místku, první místo totiž obsadila ZŠ Dobrá a stříbrnou pozici ZŠ Hnojnik.

Poděkování patří všem kolegům i žákům, kteří se proběhli, ať už v závodech mládeže, či v Běhu pro zdraví.

Běhu zdar a v roce 2024 první sobotu v listopadu opět na značkách.

Fotky...

Okresní kolo ve florbalu

Ve čvrtek 16. listopadu se hoši 6. a 7. tříd zúčastnili okresního kola ve florbalu, které se odehrálo v Brušperku. Na turnaji startovaly týmy základních škol Brušperk, Bystřice, Frýdlant T.G.M, Třinec a 6. ZŠ. Po základní části patřilo našim žákům 4. místo (2x výhra, remíza, 2x prohra). V důležitém čtvrtfinálovém zápase utržili naši chlapci prohru, když doplatili na rychlou hru soupeře. V posledním semifinálovém kole na nás zbyl boj o konečné 5. místo, které jsme nakonec uhájili.

Děkujeme chlapcům za reprezentaci školy.

Okrskové kolo ve florbalu

Ve čtvrtek 7. listopadu se vybraní žáci šestých a sedmých tříd zúčastnili okrskového kola ve florbalu. Po bojovném výkonu a sérii jedné remízy a tří výher získali první místo. Postoupili tak do okresního kola, které se uskuteční ve čtvrtek 16. listopadu v Brušperku.

Nejviditelnějším hráčem na hřišti a skvělým střelcem turnaje byl náš Přemysl Dužyk ze 7.A. Klukům děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy a přejeme mnoho sil v dalším herním kole.