Okresní kolo Biologické olympiády

Ve dnech 24.4. a 27.4. 2015 proběhlo na ZŠ E. Krásnohorské 2254 ve Frýdku-Místku okresní kolo kategorie D a C. Téma letošní olympiády bylo

Život stromu.

Soutěžící se museli připravit na test, poznávačku a praktickou část. Do okresního kola museli navíc vypracovat vstupní úkol, kterého se zhostili všichni na výbornou. Většina z nich zpracovala téma „Památné stromy“ a také „Listnaté stromy v zimě“. Práce měly velmi kvalitní úroveň a nemuseli by se za ně stydět ani středoškoláci. Jsou k nahlédnutí v učebně přírodopisu.

Číst dál...

Vyhráli jsme! Soutěž společnosti DISTEP 2015

S hrdostí a pýchou oznamujeme, že naše škola získala OBĚ PRVNÍ místa v soutěži společnosti DISTEP a.s., letos pořádané pod názvem "Kdopak nám tu topí?". 

  • v první kategorii (1. - 2. třídy ) zvítězil Radek Mikuš 
  • ve druhé kategorii (3. - 5. třídy) to byl Simeon Adamec z 5. B. 

Oběma vítězům upřímně gratulujeme !!!

Fotografie...

Den Země 2015

Dne 30. 4. 2015 se 2. stupeň naší školy věnoval aktivitám v rámci oslav Dne Země.

Šesté třídy vyrazily na naučnou vycházku do lesa v okolí Frýdku - Místku, sedmé třídy na exkurzi na přehradách Morávka a Žermanice, osmé třídy na Úpravnu vody ve Vyšních Lhotách a Čističku odpadních vod ve Sviadnově, a konečně deváté třídy se tradičně vydaly zdolat Lysou horu. Počasí se vydařilo a tak se všem den bez klasické výuky jistě líbil. 

Fotografie...

Žijí mezi námi... Jakub Vantuch


Žijí mezi námi, někteří jsou nápadnější, někteří méně nápadní, takže jsem se rozhodla čas od času některé z nich vám přiblížit. Patří mezi ně například celkem nenápadný klučina ze 6. B, který se jmenuje Kuba Vantuch .

Je nejen šikovným výtvarníkem a človíčkem, jehož velkou vášní je lepení modelů, ale je také zároveň podle celkových výsledků na prvním místě v Poháru Moravskoslezského kraje 2015 mladších žáků v turistickém závodu, v 1. závodu Českého poháru v Uherském Hradišti 25. 4. 2015 získal rovněž 1. místo a zřejmě bude ve své úspěšné dráze pokračovat i nadále.

Přejeme Kubovi, aby mu to v malování a sportu šlo stále všechno tak dobře !!!

Soutěž v grafickém editoru Zoner Callisto

 

V pátek 24. 4. 2015 proběhla v učebně Informatiky soutěž v kreslení pomocí vektorového grafického editoru Zoner Callisto. Soutěže na poměrně těžké téma  "Mapování zemského povrchu" se zúčastnili jen nejodvážnější žáci, kteří mohli problematiku tvorby mapy pojmout ze svého vlastního pohledu.  Při  hodnocení  hrála významnou úlohu originalita díla, kvalita provedení a stupeň zvládnutí grafického editoru.

Všechny práce byly zdařilé, obzvláště s přihlédnutím na časové možnosti - pouze dvě vyučovací hodiny. Vítězné mapy vytvořili:

  1.  Natálie Smetanová 
  2.  Artur Adámek 
  3.  Jakub Šedivý a Jakub Strouhal 

Blahopřejeme vítězům i všem soutěžícím a těšíme se na jejich další soupeření - tentokrát v tabulkovém editoru EXCEL, které se uskuteční ve středu 13.5.2015.

celkové výsledky a práce žáků

Souboj čtenářů 2015

Naše škola se zapojila do 6. ročníku soutěže pro žáky 6. tříd ZŠ a odpovídajícího ročníku víceletých gymnázií SOUBOJ ČTENÁŘŮ 2015, pořádané společností Svět knihy, s.r.o. pod záštitou Svazu českých knihkupců a nakladatelů v rámci kampaně Rosteme s knihou ve znalosti obsahu knih. Soutěžící děti po přečtení knih zodpovídaly po internetu otázky, které musely být ihned odeslány, neboť byl důležitý výsledný čas. Vzhledem k tomu, že soutěž byla celorepubliková, je 33. místo v celkovém pořadí velmi slušným umístěním.

Blahopřejeme dětem i paní učitelce Ivě Vránové.