„Hraví architekti“ z 11. ZŠ ve Frýdku - Místku v Praze

 

Žáci 11. základní školy ve Frýdku-Místku reprezentovali naše město v Praze na Mezinárodním festivalu architektury a urbanismu Architecture Week. V loňském školním roce se naši žáci zapojili do mezinárodního výtvarně-architektonického projektu pro žáky 5. tříd ZŠ „Hravý architekt“.

Číst dál...

Závěrečná třídenní dílna projektu

Vážení rodiče, 
naše škola získala v rámci projektu

Otevřená škola aneb příklady táhnou

dotaci na podporu finanční a matematické gramotnosti a podporu technických oborů. Jednou z aktivit projektu je závěrečná třídenní dílna, která je součástí našeho školního vzdělávacího programu Zelená do života. Dílna se uskuteční ve dnech  12. – 14.10.2014 (neděle až úterý) v ubytovacím zařízení U Fandy ve Lhotce formou žákovské konference.

Číst dál...

Zachraňme strom, adoptujme zvíře – v pátek 10. října začínáme!!!

Vyhlašujeme již 13. ročník projektu, jehož podstatou je sběr starého papíru, čímž zachraňujeme stromy a získaný finanční výtěžek za sběr zasíláme na adopci medvědice Olgy do ostravské ZOO.
Termíny sběru

  • 10.10.2014,
  • 12.12.2014,
  • 6.2.2015,
  • 10.4.2015 a
  • 5.6.2015.

Vždy od 7:30 do 8 hodin u šaten pro 1. stupeň.

Za přinesený papír, zachráněné stromy a medvědici Olgu předem děkujeme!

Adaptační pobyt žáků 6. ročníku

Ve dnech 17.-19. září 2014 se uskutečnil v Rekreačním středisku na Morávce adaptační pobyt žáků 6.A a 6.B.

Ve středu ráno jsme se vydali vlakem do Dobratic a odtud pak pěšky přes Kohútku, Prašivou a Kotař na Morávku. Trasu dlouhou asi 12 km jsme zdolali bez problémů. Během dalších dnů se děti snažily více poznat své spolužáky formou různých aktivit a sportovních vyžití. Počasí nám přálo, a tak jsme mohli hodně času trávit i venku.

Myslíme, že se akce velmi vydařila a přispěla k dobré atmosféře v obou třídách. Poděkování patří paní vedoucí střediska Pavlíně Žižkové za milé přijetí a také Mgr. Liboru Kučovi a Mgr. Lucii Butkovové za zdárné vedení aktivit s dětmi.

Mgr. Dana Pyšková a Mgr. Radomíra Střížová, třídní učitelky

fotogalerie

Sportovci z „Jedenáctky" opět nejlepší !

Již 7. rokem se ZŠ Jiřího z Poděbrad ve Frýdku-Místku stala suverénním vítězem v bodovaných soutěží AŠSK pro 1. stupeň ZŠ  „O nejvšestrannější sportovní školu" za školní rok 2013/2014.

Číst dál...

Poznej naši školu

Vybíráte školu pro vaše dítě?

Přijďte a poznejte naši „Jedenáctku“.

Již tradičně jsme připravili zábavné a poznávací akce pro budoucí prvňáčky a jejich rodiče. Smyslem akcí je umožnit Vám lépe poznat a seznámit se s naší školou a pomoci Vám při rozhodování, na kterou základní školu dítě zapíšete.

Přehled akcí pro předškoláky