ICT soutěž o nejkrásnějšího motýla

Ve středu 25. března se žáci 5. a 6. ročníku zúčastnili soutěže v práci s programem Malování na téma  „MOTÝL“.

Do soutěže se přihlásilo 31 žáků. Všichni dvě hodiny intenzivně tvořili a zdokonalovali svůj obrázek. Hodnocena byla především propracovanost, detaily, sladěnost barev, použití různých nástrojů, které tento program nabízí. Téměř všechny práce se zdařily. Do užšího výběru bylo vybráno 10 prací. Po dlouhém rozhodování zvítězili:

  • 1. Sabina Čubová (6. B)
  • 2. Simeon Adamec (5. B)
  • 3. Jakub Vantuch (6. B)

Všem vítězům i soutěžícím blahopřejeme a těšíme se na účast v dalších soutěžích.

Termíny soutěží a práce žáků

The Originals 11 - 2. číslo (březen 2015)

Vyšlo 2. číslo školního časopisu The Originals 11.

Den Svatého Patrika

Aby zelená zelenou byla! Že vám to zní jako slogan mozek vymývající a lidi oblbující reklamou na prací prášek?

Možná….,ale tentokrát není řeč o dokonale vypraném prádle a zázračném pracím prášku, ale o naší jedenáctce a úžasné akci, která se tu 17. března letošního roku odehrála. Právě v tento den se totiž naše zelená školy díky svátku Svatého Patrika, irského patrona, opravdu zazelenala.

Přídány další fotografie...

Číst dál...

Starší žáci z 11. ZŠ usilují o Pohár ministra školství, mládeže a tělovýchovy

Chlapci ze sportovních osmých a devátých tříd 11. Základní školy Jiřího z Poděbrad nezadržitelně kráčí pro Pohár ministra školství, mládeže a tělovýchovy, který čeká na vítěze letošní Sportovní ligy základních škol. 

O cennou trofej usilují mladí sportovci ve školním roce 2014/2015 v šesti sportovních odvětvích (atletice, minifotbalu, basketbalu, florbalu, volejbalu a házené).

Házenkáři z jedenáctky museli nejprve projít okresním kolem, po kterém následovalo kolo krajské. To se uskutečnilo 18. března v Kopřivnici. Svěřenci Martina Strnadla si v něm s přehledem poradili se soupeři z Opavy, Ostravy i Nového Jičína. S domácí Kopřivnicí se rozešli smírně 12:12. Vzhledem k lepšímu skóre nám však remíza stačila k celkovému prvenství na turnaji, kterým jsme si zajistili postup na meziregionální kvalifikaci do Olomouce,“ popsal trenér frýdecko-místeckého výběru, kterého překvapilo, že se krajského finále nezúčastnil žádný zástupce z Karviné. „Ta byla vždycky Mekkou házené v našem kraji,“ zdůraznil. 

Číst dál...

Házená - těšíme se do Bystřice

Video...

Velký úspěch sportovních gymnastek na Slovensku


Dne 7.března 2015 se na Slovensku v Trnavě konal Festival pohybových skladeb s mezinárodní účastí. Gymnastky z 11.ZŠ vyrazily na Slovensko reprezentovat školu Jiřího z Poděbrad, město Frýdek-Místek, ale také jako jediní zástupci Českou republiku. Závodu se zúčastnilo celkem 45 týmů ze Slovenska, Maďarska a České republiky.

Číst dál...