Provoz školní družiny v pátek 29. června

V pátek 29.6. 2018 (vysvědčení) má školní družina provoz od 6:00 do 12:00 hod. Prosíme rodiče, aby upřesnili dětem hodinu odchodu z družiny na lístečcích.

Obědy se budou vydávat od 9:30 do 12:00 hod.     

Děkujeme za pochopení a přejeme všem hezké prázdniny!!!               

Atletický trojboj

Ve středu 20. června se  10 vybraných žáků 1. stupně zúčastnilo atletických závodů konaných na stadionu TJ Slezan. Celkem soutěžilo 15 základních škol, tedy 150 dětí. Naši žáci byli úspěšní, získali celkem  4 medaile.

  • 3 stříbrné: Vanessa Kawecká Nelly 1. C, Olin Škola 1. B, Karolína Brázdilová 4. C
  • 1. bronzovou: Marie Bardoňová 3. A

Všem zúčastněným patří pochvala za účast a snahu - konkurence byla opravdu silná.

Fotografie...

Výběrová dějepisná exkurze

12. června 2018 jsme se s žáky 8. a 9. tříd opět vydali po stopách historie. Naše putování směřovalo do Hrabyně a Darkoviček, míst, která jsou spjata s 2. světovou válkou. Nejprve jsme si prohlédli Památník 2. světové války. Expozice Doba zmaru a naděje chronologicky připomíná válečné dějiny 2. sv. války a zároveň přibližuje i civilní život obyvatelstva, válečnou výrobu a kulturu. Postihuje také boje československých vojáků na Blízkém východě, osudy letců v Polsku, Francii, Velké Británii a další události.

Číst dál a fotografie

PÁLAVA 2018

 
Ve dnech 7. a 8.června se 19 žáků z 8. a 9. tříd zúčastnilo výběrové přírodopisně-zeměpisné exkurze na Pálavu.
První den jsme dojeli vlakem do Mikulova, kde jsme si prohlédli historické centrum  a poté  jsme se vydali na 15-ti kilometrovou túru z Mikulova přes Pavlovské vrchy až do Dolních Věstonic. Cestou jsme obdivovali zajímavé rostliny i živočichy, kteří se vyskytují jen na vápencích, jako třeba diviznu brunátnou, bílojetel německý, kavyl vláskovitý, spoustu vřetenušek a také kobylku ságu.  Minuli jsme  Kočičí skálu, vyšlápli jsme na Sirotčí hrádek, Děvín a Dívčí hrady, ze kterých se nám naskytl nádherný výhled na Novomlýnské nádrže. Do Velkých Pavlovic jsme pak dojeli autobusem a ubytovali jsme se na ubytovně TJ Slavoj Velké Pavlovice.
 Druhý den po snídani jsme se vydali autobusem do Lednice, kde jsme absolvovali základní prohlídku zámku Lednice, který je nádherně zrekonstruován v novogotickém slohu a jehož vlastníky byli bezmála 700 let Lichtenštejnové. Návštěva skleníku s tropickými a subtropickými rostlinami byla tečkou za naším putováním po krásách jižní Moravy.

Foto...

Sportovně relaxační pobyt v Poreči (Chorvatsko)

V pátek 15. června  se vydal autokar se 49 účastníky směrem k jadranskému pobřeží. Posádku tvořílo 29 žáků sportovních tříd naší školy a 14 žáků ZŠ Janovice. Příjezd do kempu Bjela Uvala byl v ranních hodinách 16. června. Následovalo ubytování a seznámení s mořem. 
Neděle 17.6.:
Dopolední program: 
 7:45 - ranní rozplavba
 9:00 - relax u moře
11:00 - skupina dívek - aqua aerobic, chlapci - míčové hry: basketbal a fotbal
Odpolední program - pobyt u moře
17:00 - aqua aerobic a zumba. 
Večerní program :
- turnaj ve stolním tenisu, petang, beach volejbal

Fotky...

Den dětí na naší škole tradičně i netradičně

Krásné dárky dostali žáci naší školy u příležitosti svého letošního svátku.

Všechny třídy 1. stupně zhlédly v kině Vlast filmové představení  Pračlověk 2D.

Pro žáky 2. stupně bylo přichystáno překvapení – návštěva Světa techniky v Ostravě  Vítkovicích. Třídy se zúčastnily různých zajímavých programů a komentovaných prohlídek. V programu Šifrování - "ínávorfiŠ  aneb tajemství utajených zpráv" děti pracovaly se známými kódy, pak se učily šifrovat. Na závěr dešifrovaly tajnou zprávu a našly poklad. V komentované prohlídce Klamárium  byly velmi nadšeni optickými klamy a iluzemi. V praktické části lekce Roboti v našem životě se sami žáci pokusili sestavit si vlastního robota z Lega a zkusili jej také naprogramovat. Další třídy chemicky pitvaly vodu, staly se posádkou hvězdné lodi a zahrály si také akční hru. Dále se žáci seznámili se záhadami jaderné elektrárny nebo s problematikou finanční svobody.

Celý program dne byl velmi zdařilý a žáci si určitě odnesli spoustu zajímavých i poučných zážitků.

Poděkování patří nejen lektorům Světa techniky, ale i městu Frýdek-Místek, které tyto akce podporuje.

Fotografie

RSS