Naše škola získala již po osmé v řadě 1. místo v soutěži o nejvšestrannější sportovní školu.

.

Výtvarná soutěž „Policejní pohádky“ v představách dětí

 

Tuto soutěž, která byla zaměřena na zásady bezpečného chování prostřednictvím tvůrčí činnosti dětí, vyhlásilo Krajské ředitelství Moravskoslezského kraje. Úkolem bylo zpracovat výtvarné dílo na téma některého příběhu z knihy Policejní pohádky.

Terezka Tichá ze II.B se svou ilustrací pohádky „Jak droga zatemnila Petříkovi mysl“ dostala mezi šest nejlepších v okrese. Srdečně blahopřejeme!

 

více fotografií

Zachraňme strom, adoptujme zvíře

 

Letos proběhl na naší škole 13. ročník projektu „Zachraňme strom, adoptujme zvíře“.

Cílem projektu je nasbírat co nejvíce starého papíru a finanční výtěžek za papír poslat na adopci medvědice ušaté Olgy do Zoologické zahrady v Ostravě.

V tomto školním roce se nám podařilo nasbírat přes 11 tun starého papíru.

 

Nejúspěšnější třídy:

  1. místo: 2. A – 3274 kg papíru                    
  2. místo: 4. A – 2000,5 kg papír
  3. místo: 1. C – 1151 kg papíru

Soutěžili také učitelé a výsledky jsou následující:

  • p. uč. Pyšková – 475,5 kg papíru
  • p. uč. Vránová – 388 kg papíru
  • p. uč. Hosnédl a Ing. Motlochová – 47,5 kg papíru

Celkem jsme nasbírali 11210 kg papíru, čímž jsme zachránili asi 112 osmnáctimetrových stromů a ušetřili 0,0795 ha lesa.

Do ZOO v Ostravě zasíláme 10 000 Kč, za které získáme volné vstupenky, takže vítězná třída se pojede podívat na medvědici a jiná zvířátka.

Děkuji všem, kteří se do soutěže zapojili a těším se na příští ročník.

další fotografie...

Úspěchy našich žáků na Letním poháru ČR 2015


O víkendu 13. a 14. 6. 2015 probíhal prestižní závod o Letní pohár ČR mezi 10letými plavci. 

V kopřivnickém bazénu se sešli zástupci 39 klubů z Moravy, Vysočiny a Východních Čech, kteří se probojovali sítí kvalifikačních okresních a oblastních závodů, aby završili letošní letní plaveckou sezónu na Poháru ČR desetiletého žactva prestižním mistrovským závodem ročníku 2005. Mezi nimi byli i žáci naší školy Michaela Tůmová a Adam Andrle, oba ze 4. A., oba reprezentanti Plaveckého oddílu Frýdek-Místek. Míša Tůmová je již zkušená závodnice. Na 50 VZ si přes urputnou snahu vyplavala 17. místo. Trať 100 VZ zaplavala solidním časem 1:23,7 a osobním rekordem a stala se pevným článkem našich veleúspěšných štafet. Adam Andrle příjemně překvapil již samotnou kvalifikací na pohárový závod. Vůbec se nezalekl konkurenčních plavců z Vysočiny, Moravy a východních Čech a zabojoval o místa na sezónním žebříčku. Již se jen dostat na tuto nejvyšší výběrovou soutěž je úžasné. V disciplíně na 50 m P si vyplaval krásné 8. místo.  

Číst dál a fotografie

Liga pro blaho dětí

Abychom poskytli dětem určitou představu o realitě a odpovědnosti, kterou představuje rodičovství, probíhal v 9. A týdenní projekt „Liga pro blaho dětí“

V pátek dostali všichni přítomní své vajíčko-dítě, o které se celý týden starali – nosili jej na tréninky, do školy, na výlety. Byla jim však poskytnuta jedna úleva – dítě bylo tak velké, že už prospalo celou noc a „rodiče“ jej mohli uložit do ledničky, a pak se o ně nemuseli starat až do příštího rána. Ale ráno ho nesměli zapomenout vytáhnout  z ledničky a vzít ho s sebou do školy. Když zapomněli vzít do školy svačinu, cvičební úbor nebo učebnici, nestalo se nic tak strašného. Ale když zapomenuli vzít jen jednou do školy své dítě – zemřelo a oni vypadli ze hry.

Během týdne psali svému dítěti deník …

… V pátek minulého týdne jsem dostala vejce o, které se mám po dobu celého týdne starat tak, abych ho nerozbila a po konci „mateřské zkoušky“ dopsat do deníku co jsem dělala … (z deníku Kelly Špiříkové)

… Mimo toho, že se mnou Karolína strávila hned první den ve škole, tak zažila obrovské dobrodružství při balení věcí. S mou nešikovností jsem si jí přibalila do tašky, která cestovala v kufru autobusu až do Brna a to minimálně v 30 stupních … (z deníčku Karolínky Krausové)

Číst dál...

Kroužek „Děti na startu“

Haló, haló, svoláváme všechny děti z Frýdku-Místku!

Chcete zažít radost z pohybu?

Naše „Jedenáctka“, taková ta zelená škola, pro vás připravila od září 2015 kroužek, který je určen právě pro vás, kterým je  čtyři až devět let.

Kroužek se jmenuje „Děti na startu“.

 

Co budeme startovat? No, přece vaše tělo a radost z pohybu! Budeme tedy potěšeni, když vy, kteří máte rádi pohyb a chcete se naučit správně běhat, skákat, padat, udělat kotrmelec i hvězdu, chytat a házet míč a jiné hry, přijdete od září do naší tělocvičny. Těšíme se na vás!

Číst dál...