„Kalendář družinky 2015“

Naše školní družina se ve středu 26.11. zúčastnila křtění kalendáře školních družin na 5. ZŠ, který vznikl ze soutěže výtvarných prací žáků. Svými obrázky ke vzniku přispěly i naše žačky Sabina Čubová a Adéla Válková. Všichni pozvaní žáci tento kalendář dostali jako dárek a jeho vznik oslavili.                                                                         

Děkujeme za pozvání.

Fotografie

„Družinové štrúdlování podruhé“

Šedivé podzimní odpoledne si děti a rodiče ze školní družiny při 11.ZŠ zpříjemnili pečením a ochutnáváním dobroty nazvané „štrúdl“. Už podruhé jsme se ve čtvrtek 20.11. sešli v naší školní jídelně a ochutnávali záviny různých chutí, velikostí i tvarů a navzájem si vyměňovali recepty. Vše završilo vyhodnocení nejlepšího sladkého a slaného štrúdlu. Nejvíce hlasů získal sladký závin pana Toteva a slaný závin paní Zedníkové.
Vybrat z těch dobrot nejlepší bylo těžké, protože všechny chutnaly skvěle!!!
Děkujeme rodičům za účast a těšíme se na další ročník. 

Fotografie...

Výzva k podání nabídek

Základní škola Frýdek–Místek, Jiřího z Poděbrad 3109, 738 01

Název zakázky:
Doplnění vnitřního vodovodu v sociálních zařízeních v pavilonu B,C

Ing. Jiří Adámek         
ředitel školy            
Ve Frýdku-Místku 27.11.2014

Číst dál...

12. ročník školního kola Astronomické olympiády


Začátkem listopadu proběhl na naší škole 12. ročník školního kola Astronomické olympiády. Z celkového počtu 60 zúčastněných postoupilo do druhého - krajského kola 54 žáků. Jedná se tedy o jeden z nejúspěšnějších ročníků co do počtu zúčastněných i úspěšných řešitelů.

Číst dál...

Díky Lesům ČR zdravější stravování na "Jedenáctce"

Lesy ČR, s. p. podpořily projekt ZŠ Jiřího z Poděbrad ve Frýdku- Místku pod názvem "Zdravé stravování a rozvoj pracovních kompetencí žáků", jehož výsledkem bylo připravit odbornou učebnu - cvičnou kuchyňku - pro žáky 1. a 2. stupně tak, aby mohla být ještě kvalitněji realizována výuka přípravy pokrmů, rozvíjení kladného vztahu ke zdravé výživě a zdravému životnímu stylu . Díky finančnímu daru došlo v měsíci říjnu a listopadu k radikální modernizaci stávajícího stavu kuchyňky a děti se mohou těšit, až si vyzkoušejí své kuchařské umění v hodinách klasické výuky, ale i v rámci kroužků vedených školní družinou ZŠ Jiřího z Poděbrad. Tímto škola navazuje na další projekty školy "Ovoce do škol" a "Volba povolání" .
Děkujeme Lesům ČR za jejich krásné gesto.

Školní kolo Dějepisné olympiády 2014

Ve čtvrtek 20.listopadu 2014 proběhlo na naší škole školní kolo Dějepisné olympiády.

Dvacet tři zúčastněných žáků 8.a 9.tříd prověřovalo své vědomosti z dějin křížových výprav, husitství, bitev, zbraní a válečníků. Tematické zaměření letošního ročníku bylo ve znamení

Pot, slzy a naděje aneb Život je boj.

Přesmyčky, kvízy, doplňovačky, křížovky a ilustrace řešili účastníci 90 minut.
Všem zúčastněným děkuji za účast, Nicole Hanákové a Petře Thérové upřímně blahopřeji k prvnímu místu a zároveň k postupu do okresního kola, které se uskuteční 20.ledna 2014 na naší škole.

Nejúspěšnější řešitelé

  • Hanáková Nicole      VIII.C   38 bobů
  • Thérová Petra          VIII.C   38 bodů
  • Gajdács Jan             VIII.C   36 bodů