Kroužek „Děti na startu“

Haló, haló, svoláváme všechny děti z Frýdku-Místku!

Chcete zažít radost z pohybu?

Naše „Jedenáctka“, taková ta zelená škola, pro vás připravila od září 2015 kroužek, který je určen právě pro vás, kterým je  čtyři až devět let.

Kroužek se jmenuje „Děti na startu“.

 

Co budeme startovat? No, přece vaše tělo a radost z pohybu! Budeme tedy potěšeni, když vy, kteří máte rádi pohyb a chcete se naučit správně běhat, skákat, padat, udělat kotrmelec i hvězdu, chytat a házet míč a jiné hry, přijdete od září do naší tělocvičny. Těšíme se na vás!

Číst dál...

Výsledek výběrového řízení

Název veřejné zakázky :Zahraniční jazykově-vzdělávací pobyt pro žáky a zahraniční jazykové kurzy pro učitele.

Číst dál...

Rozloučení s devátým ročníkem

 

 

 

 

 

 

 

 

Poslední den školy patří nejen vysvědčení, ale i rozloučení se žáky, kteří opouštějí naši školu a odcházejí na střední školy a učební obory s maturitou či bez. V této chvíli všem zúčastněným definitivně dochází, že něco krásného končí a něco krásného začíná. Část dětství je pryč a všechny " deváťáky " teď čeká náročný začátek, který někteří podceňují a někteří přeceňují. I proto se každý rok setkáváme v tělocvičně naší školy, aby se ocenili nejlepší žáci v průběhu studia a aby se mohli i sami žáci rozloučit se svými pedagogy v jednu chvíli. Každá třída má připraveno nějaké povídání, poděkování, často kytičku, diplom, medaili či jiný recesní dárek pro oblíbené učitele na rozloučenou. Nejinak tomu bylo i letos. Bylo to příjemné setkání a i " otrlí chlapáci " z řad deváťáků najednou prohlašovali, že by nejraději neodešli a zůstali na " základce ", ze které ještě nedávno hodlali hrdě odcházet do života. Některá děvčata měla slzy na krajíčku a kupodivu to nebyly slzy radosti, ale slzy smutku, protože si uvědomila, že je to skutečně poslední den na základní škole. Někteří byli oblečení ve svátečním pro tento výjimečný den a někteří vypadali, že zrovna dohráli fotbal na školním hřišti, ale to je život. Přejme jim všem, aby se jim v životě jen a jen dařilo a splnily se jim všechny sny a plány. Protože tak to má být.....

další fotografie...

Jakub Vantuch juniorským Mistrem republiky v turistickém závodu

Náš žák Kuba Vantuch ze 6. B se stal juniorským vítězem v turistickém závodu a byl nominován do týmu České republiky pro MMTZ v Mikulášovicích 12. 9. 2015. Bude startovat za TOM Tuláci Frýdek- Místek z 1. místa. Vzhledem k tomu, že všechny poslední závody stále vyhrával a držel se v čele tabulky, přejeme mu, aby mu chuť vítězit vydržela i nadále.

Den zdraví

Dne 17.6.2015 se na naší škole konal tzv. Den zdraví, kdy si žáci 1. i 2. stupně naší školy vyzkoušeli své znalosti i dovednosti v případě mimořádných událostí, ať už to byly znalosti zdravovědy, řešení situace v případě požáru, záplav apod. Aby věděli, co má obsahovat evakuační zavazadlo, jaké jsou tísňové linky, druhy hasicích přístrojů, jak určit světové strany, stromy, co má obsahovat vybavení jízdního kola, jak poskytnout první pomoc při různých úrazech a konečně prokázat i určité fyzické dovednosti. Pro některé malé děti to bylo možná poprvé, kdy si vyzkoušely tolik věcí v jednom dni, ale bylo to příjemně strávené dopoledne a člověk nikdy neví, kdy se komu budou tyto znalosti a dovednosti hodit. Vždyť kolik je známo případů malých hrdinů, kteří zachránili své blízké nebo cizího člověka, když se ocitli v mimořádně situaci a vzpomněli si na něco ze školních poznatků....

fotogalerie...

Výstavka čtenářských deníků

Mezi tradiční akce ke konci školního roku patří výstavka čtenářských deníků, kdy se v určité třídě shromáždí nejhezčí deníky a návštěvníci z řad žáků hlasují, který deník je podle nich ten nejkrásnější. V tomto roce se sešlo tolik krásných deníků, že rozhodování bylo velmi náročné. Nakonec velmi těsně zvítězila Kateřina Heinrichová ze třídy 9. A nad Nikolou Vojtylovou ze třídy 9.B. Obě měly své deníky nejen zaplněné zajímavými knihami, ale také doplněné krásnými obrázky, mapami, dokonce i kolážemi z látek, knoflíčků a různých figurek, takže vytvořily pro své následovníky pro další roky pomyslnou laťku, přes kterou nebude snadné se jen tak dostat. Bylo sympatické, že ne pro každého je četba knih pouze splněním tzv. povinné četby. Vítězkám blahopřejeme a přejeme, aby byly tak šikovné i na středních školách, kam obě odešly.

foto...