Zachraňme strom, adoptujme zvíře 2017

Letos proběhl na naší škole již 15. ročník projektu, jehož cílem je sbírat starý papír a finanční výtěžek pak věnovat na adopci medvědice Oliny v ZOO Ostrava. Třídy a také učitelé mezi sebou soutěžili ve sběru papíru. A jak to všechno dopadlo?

Kategorie tříd:

  1. místo – 3.C  - 2775,5 kg papíru
  2. místo – 2.A  - 2126 kg papíru
  3. místo – 4.B  - 1003 kg papíru

Kategorie učitelů:

  1. místo – p. uč. Vránová – 273 kg papíru
  2. místo – p. uč. Pyšková – 250 kg papíru
  3. místo – p. uč. Hosnédl – 41,5 kg papíru

Vítězům blahopřeji. Odměnou vítězným třídám bude výlet do Zoologické zahrady v Ostravě. Finanční výtěžek 10 000 Kč byl zaslán na konto adopce zvířat do ZOO Ostrava.

Děkuji všem a těším se na příští ročník.

Fotografie vítězných tříd

Richard Stalmach – 1. místo v celorepublikovém kole Matematického klokana v kategorii Klokánek

 

Žák 5. A Richard Stalmach miluje atmosféru soutěží. Ví se o něm, že je špičkový šachista evropského formátu, má sportovního ducha a rád přemýšlí nad netradičními matematickými úlohami. V tomto školním roce se mu podařilo bezchybně vyřešit všechny matematické úlohy a stal se tak spolu s dalšími 112 žáky z celé ČR nejúspěšnějším řešitelem soutěže Matematický klokan – kategorie Klokánek, která je určená žákům 4. a 5. tříd ZŠ.

Číst dál...

Den zdraví

Ve středu 21.června 2017 proběhl na naší škole tradiční Den zdraví. Soutěžící družstva tvořili žáci 6.- 8. ročníku. Jednotlivé skupinky změřily mezi sebou síly v pohybových disciplínách jako je  hod na cíl nebo překážková dráha. Své znalosti mohli žáci zúročit v dopravní výchově, v práci s buzolou nebo v hodnocení zásad chování při živelných katastrofách.

V neposlední řadě si členové družstev poradili i při poskytování první pomoci, při osvojování zásad zdravého životního stylu a při zvládání jiných nebezpečných situací. Deváťáci však také nezaháleli, stali se hodnotiteli na jednotlivých stanovištích. Rádi bychom poděkovali i studentům Střední zdravotnické školy a jejich pedagogickému doprovodu, paní P.Bařinové, za odbornou přípravu soutěžních stanovišť první pomoci.

Po sečtení všech bodů je pořadí vítězných družstev následující:

  • 1. a 2. místo se stejným celkovým počtem 116 bodů se dělí družstva:

        VIII.A - Prášil Daniel, Bogda Lukáš, Brettschneider Tomáš, Majer Jan

        VII.A - Kociánová Tereza, Sýkorová Tereza, Sakalová Andrea

  • 3. místo s celkovým počtem 115 bodů obsadilo družstvo: 

        VI.A – Tůmová Michaela, Blahutová Lucie, Pavlíčková Nikola, Přibylová Amálie

Všem vítězům blahopřejeme.

Foto...

Moravskoslezský kraj opět nejúspěšnější

Ve dnech 12. – 14. 5. 2017  jsme se zúčastnili Republikového finále české asociace sportu pro všechny ve sportovní gymnastice. Do Doubí u Třeboně naši svěřenci postupovali z krajské soutěže, která se konala v Paskově. Abychom měli mezi nejlepšími družstvy z celé republiky větší šanci, poskládali jsme čtyřčlenná družstva z těch nejlepších jednotlivců z Moravskoslezského kraje - Frýdku-Místku, Paskova, Havířova a Oder.

V nejmladší kategorii chlapců za náš oddíl cvičil Jakub Brettschneider, David Rumíšek, Karel Delong a Adam Piontek. Až na pár chybiček a zapomenutí povinných prvků se chlapcům opravdu dařilo a domů si za družstva přivezli stříbrné medaile. Mezi jednotlivci byl nejlepší Jakub, který se umístil na nepříliš oblíbeném 4. místě. Karel skončil na 8., David na 10. a Adam na místě 13.

V nejmladší kategorii dívek jsme měli pouze jednu naši závodnici - Elu Pohludkovou, která se umístila na krásném 7. místě. Svému družstvu, jakožto druhá nejlepší ve svém týmu, opravdu pomohla a z celkových 14. týmů se děvčata umístila na druhé nejvyšší příčce. „S výkonem Ely jsem byla hodně spokojená, šla do toho s nadšením a závody si užila, což je nejpodstatnější,“ dodává trenérka Kateřina Kohutová.

Číst dál...

Zlepšení klimatu třídy

S ukončením letošního školního roku končí také projekt Zlepšení klimatu třídy, kterým jsme se snažili vylepšit a aktivně podporovat zdravé ovzduší nejen v jednotlivých třídách, ale také v celé škole.


Jedná se o projekt, který byl podpořen dotačním programem Moravskoslezského kraje  Podpora aktivit v oblasti prevence rizikových projevů chování u dětí a mládeže na školní rok 2016/2017. Díky tomuto projektu byly finančně podpořeny aktivity směřující ke zlepšení klimatu v jednotlivých třídních kolektivech.

 

Číst dál ...

Exkurze Brno

                                                           

Ve dnech 14. a 15. června 2017 proběhla již každoročně tradiční výběrová poznávací exkurze, kterou organizují učitelé přírodopisu a zeměpisu. Pro letošní rok bylo vybráno Brno a jeho okolí. Program pro oba dny byl pestrý, velmi se nám líbila plavba lodí po Brněnské přehradě, návštěva hradu Veveří, ZOO, zajímavou podívanou byl i večerní ohňostroj nad přehradou (Ignis Brunensis – každoroční mezinárodní soutěž ohňostrojů). Počasí nám přálo i druhý den, kdy jsme se vypravili poznat i něco z historie města Brna - hrad Špilberk a jeho kasematy, Náměstí Svobody, Brněnský orloj, Zelný trh, Katedrála sv. Petra a Pavla, Denisovy sady. Exkurze, která se velmi vydařila,  se zúčastnilo dvacet žáků vybraných ze 7. až 9. ročníku

Fotografie

RSS