Oznámení o konání voleb do Školské rady

Číst dál...

Jmenování volební komise k přípravě a provedení voleb do Školské rady

Číst dál...

Dějepisná exkurze Helfštýn/ Štramberk

Do chladného a deštivého rána se probudili žáci 6.A a 6.B třídy naší školy ve středu 22.10.2014, aby mohli v 8.00 zasednout nikoli do školních lavic, ale do sedadel autobusu, který je odvezl směr Helfštýn.

Po hodině a čtvrt jízdy nás autokar vysadil pod hradbami raně gotického hradu Helfštýn. Za neustálého deště a chladu nás přivítal místní kastelán, který svým projevem zaujal i největší povídaly. Dozvěděli jsme se, že hrad ve středověku sloužil jako strážní pevnost „Jantarové stezky“, která vedla od Středozemního moře přes naše území až k Baltu. Dále průvodce hovořil o mnoha majitelích hradu, kteří se na Helfštýně střídali, o pověstech spjatými s místním krajem a v neposlední řadě o současném využití areálu k největším kovářským slavnostem v naší zemi. „Hefaistovy dny“ přivádějí každoročně na Helfštýn kováře z celého světa. Také jsme si prohlídli expozici kovářských výrobků, mincovnu a vyšplhali na největší hradní věž.

Číst dál...

Závěrečná třídenní dílna projektu

Vážení rodiče, 
naše škola získala v rámci projektu

Otevřená škola aneb příklady táhnou

dotaci na podporu finanční a matematické gramotnosti a podporu technických oborů. Jednou z aktivit projektu je závěrečná třídenní dílna, která je součástí našeho školního vzdělávacího programu Zelená do života. Dílna se uskuteční ve dnech  12. – 14.10.2014 (neděle až úterý) v ubytovacím zařízení U Fandy ve Lhotce formou žákovské konference.

Číst dál...

„Hraví architekti“ z 11. ZŠ ve Frýdku - Místku v Praze

 

Žáci 11. základní školy ve Frýdku-Místku reprezentovali naše město v Praze na Mezinárodním festivalu architektury a urbanismu Architecture Week. V loňském školním roce se naši žáci zapojili do mezinárodního výtvarně-architektonického projektu pro žáky 5. tříd ZŠ „Hravý architekt“.

Číst dál...

Zachraňme strom, adoptujme zvíře – v pátek 10. října začínáme!!!

Vyhlašujeme již 13. ročník projektu, jehož podstatou je sběr starého papíru, čímž zachraňujeme stromy a získaný finanční výtěžek za sběr zasíláme na adopci medvědice Olgy do ostravské ZOO.
Termíny sběru

  • 10.10.2014,
  • 12.12.2014,
  • 6.2.2015,
  • 10.4.2015 a
  • 5.6.2015.

Vždy od 7:30 do 8 hodin u šaten pro 1. stupeň.

Za přinesený papír, zachráněné stromy a medvědici Olgu předem děkujeme!