Get Adobe Flash player

Marie Terezie – žena, matka, panovnice, aneb Habsburkové 18. století

Nejúspěšnější řešitelé třiatřiceti škol okresu Frýdek-Místek prověřovalo své vědomosti týkající se historie naší země za vlády Habsburků. Tematické zaměření letošního ročníku bylo ve znamení:

Marie Terezie – žena, matka, panovnice, aneb Habsburkové 18. století


Kvízy, tabulky, ilustrace, doplňovačky, mapy a přesmyčky řešili účastníci 90 minut. Následovala malá přestávka s občerstvením a beseda v Městské knihovně Frýdek – Místek, která se nachází v budově naší školy. Mezitím opravovala odborná porota vyřešená zadání okresního kola, aby mohla neprodleně vyhlásit výsledky a sdělit postupující do krajského kola.
Každý účastník obdržel pamětní list a vítězové knižní odměnu a diplom.

Nikola Kimlová, žákyně IX. A naší školy, se umístila na krásném 9. místě.

Spokojenost s průběhem akce byla jak na straně zadavatelů, tak na straně poroty.

Tak zase za rok na 11. ZŠ.

Vědomostní hra vytvořená pro projekt Ovoce a zelenina do škol "Kozel Ovozel"


Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) by Vám rád představil novou vědomostní hru„Kozel Ovozel“, která se stala součástí evropského projektu Ovoce a zelenina do škol, jenž SZIF administruje.

Aplikace je česká a neobsahuje reklamu ani nákupy v aplikaci. Je zdarma ke stažení na portálech Google Play a App Store. Více informací naleznete na naších stránkách zde nebo přímo na stránkách www.ovocedoskol.szif.cz.

 

Dva skvělé výsledky na úvod roku

Jako každý rok začínají sportovní soutěže škol Novoročními turnaji v kopané. 

Nejprve se v hale 6.ZŠ utkala družstva starších žáků, tedy 4. a 5. tříd. Po vyrovnaném průběhu celého turnaje se podařilo v rozhodujícím utkání zvítězit našim chlapcům nad silnou 5. ZŠ 1:0 brankou Franty Vegha. Tato výhra znamenala celkové vítězství v turnaji a tím i zisk krásného putovního poháru. Na úspěchu se podíleli F. Valo, R. Stalmach, M. Klimunda, S. Bažo, M. Vantuch, J. Mandys, Fr. Vegh, R. Nešetřil. 

O den později 11. ledna 2017 se na 1. ZŠ střetla družstva menších chlapců ( 1.- 3. třídy). V tomto klání naši žáci nedali nikomu sebemenší šanci a přesvědčivě zvítězili. Třešničkou na dortu pak bylo vyhlášení Filipa Vegha nejlepším střelcem se 13-ti brankami a Kuby Macha nejlepším hráčem. Naši školu reprezentovali: D. Rumíšek, K. Delong, F. Vegh, J. Mach, P. Stalmach, J. Brettschneider,  L. Obermajer, P. Maschke. 

Všem jmenovaným blahopřejeme a přejeme hodně dalších podobných úspěchů. 

Fotografie

Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR

 

Tak zní název celorepublikové soutěže, jejíž 2. kolo proběhlo 13. 12. 2016 v prostorách Střední průmyslové školy chemické akademika Heyrovského v Ostravě.

První kolo, tedy školní, se konalo na naší škole 21.11. 2016 a své chemické znalosti v něm testovalo 15 deváťáků. Nejúspěšnější byla Sandra Bělohoubková z 9.A, Jakub Socha z 9.B a Iveta Mikesková z 9.A. Právě tito žáci se vydali do Ostravy, aby se zúčastnili 2. kola. A byli úspěšní. V silné konkurenci 160 žáků zabodoval hlavně Jakub Socha, který získal velmi pěkné 14. místo a nominoval se tímto na postup do regionálního kola, které se bude konat 27.1 2017 v Ostravě.

Všem mladým chemikům děkuji za přípravu a Kubovi držme palce do dalšího kola, kde se tentokrát budou prověřovat praktické znalosti z chemie.

Lyžařský kurz

Žáci 7. ročníku a sportovní 6. A se zúčastní lyžařského kurzu na Bílé. Sraz účastníků je v pondělí 16. ledna v 7:45 hod u školní jídelny, v 8 hodin odjezd. Předpokládaný návrat v pátek 20. ledna kolem 14 hodiny.

Gospel

On 22nd October the Gospel group from the UK visited our school. They met our pupils from classes 6.B and 7.A. During the workshops the members of the group spoke with the children about the tolerance. They also emphasized that it is very important not to be just tolerant but also to support each other because if we behave like that, everything goes better in our lives. At the end of the workshop pupils together with the singers sang some songs. The Originals 11 brings you exclusive photos from that event.

Dne 22. října navštívila naši školu skupina Gospel z Velké Británie. Setkali se s našimi žáky ze tříd 6. B a 7. A. Během workshopů členové skupiny mluvili s dětmi o toleranci. Rovněž zdůraznili, že je velmi důležité nejen být tolerantní, ale také podporovat se navzájem, protože jestliže se takto budeme chovat, v životě se nám bude dařit lépe. Na závěr workshopů žáci spolu se zpěváky zazpívali několik písní. The Originals 11 vám přináší exkluzivní fotografie z této události.

Fotografie...

Školní časopis

Partnerství

Vzhled

RSS