Časovka ve WORDu

 

Ve středu 8. dubna se na naší škole uskutečnila soutěž v ovládání textového editoru Word.  Žáci měli podle předlohy vypracovat pět úkolů. Přestože zadání nebylo vůbec jednoduché a soutěžící mohli využít předchystaných surových textů, dosáhli mnozí žáci u některých úkolů maximálního počtu 5 bodů.  Na předních místech se sice umístili  převážně sedmáci a osmáci, ale i žáci devátých ročníků dokázali, že znalosti z hodin Informatiky úplně nezapomněli.

výsledková listina a zadání

12. zlato pro naši školu


 V sobotu 11. 4. 2015 se konalo v Praze

Mistrovství ČR ve sportovní gymnastice.

Tým našich starších děvčat ve složení Adéla Blažková, Jolana Jašúrková, Hana Filipová a Veronika Papalová získal již 12. zlato pro naši školu.

 

Jsme opravdu hrdí na naše gymnastky, gratulujeme jim k tomuto velkému úspěchu a děkujeme rovněž všem trenérkám, které s děvčaty pracují!!! Je to totiž nejen reprezentace naší školy, ale i našeho města.

Další fotografie...

Náš žák Tomáš Ostrák součástí vítězného mužstva MFK Frýdek - Místek...


Obrovského úspěchu dosáhli nejstarší žáci Frýdku - Místku hrající za MFK Frýdek - Místek na mezinárodním turnaji " Premier Cup 2015 ", který se konal 10. 4. 2015 v Praze.
Porazili mužstvo Teplic 1 : 0 a vybojovali si tak právo reprezentovat ČR i Slovensko na evropském finále v Kodani, které se bude konat v květnu.
Náš žák z IX. B Tomáš Ostrák byl členem vítězného týmu ve funkci záložníka.

Gratulejeme !!!!                                    Foto : archiv Tomáše Ostráka 

Okrskové kolo v malé kopané

Ve čtvrtek 9. dubna proběhlo okrskové kolo v malé kopané. Náš tým, který byl oslaben o fotbalové opory, velmi statečně bojoval proti fotbalové třídě z 5. ZŠ Frýdek-Místek i proti  1. ZŠ Frýdek-Místek. V obou zápasech chytal výborně Florián Hradečný, který pustil za svázáda v každém zápase pouze dvě střely. Chybělo nám trochu střeleckého štěstí, kdy jsme v úniku trefili tyč, brankáře, nebo jsme těsně minuli.

Chuť si naši chlapci a dívka spravili ve třetím zápase, kdy vyhráli nad outsidrem turnaje ze Sedlišť v poměru 3:0. Toto skóre mohlo být větší, být vyšší disciplinovanosti hochů. Ve finále vyhrála 1. ZŠ nad 5. ZŠ, na třetím místě skončila naše škola a čtvrtí byli chlapci ze Sedlišť.

Sestava našeho týmu: Florián Hradečný, Richard Srubek, Dominik Kopec, Jakub Strouhal, Patrik Sturma, Denis Lasák, Jakub Svozil, Tereza Skulinová a Jakub Lička. 

Fotografie...

Starší žáci z jedenáctky sahali po Poháru ministra školství

Výběr vedený Martinem Strnadlem se vrátil z finálového turnaje Sportovní ligy základních škol v házené se stříbrnými medailemi. Frýdecko-Místečtí však do poslední chvíle bojovali o vytoužené zlato.

 

Atletika, minifotbal, basketbal, florbal, volejbal a házená. V těchto sportech usilovali chlapci a dívky ze základních škol z celé republiky o Pohár ministra školství. V házené reprezentovali Frýdek-Místek starší žáci z 11. Základní školy Jiřího z Poděbrad. Ti prošli poměrně snadno okresním a posléze i krajským kolem. Když pak uspěli i v turnaji, na kterém mezi sebou změřily síly nejlepší výběry Moravskoslezského, Olomouckého a Zlínského kraje, postoupili na celorepublikové finále do Velké Bystřice, které se konalo ve čtvrtek a v pátek 9. a 10. dubna. 

záznam finálového utkání

Číst dál...

Vítěz soutěže o nejzelenější outfit na Den sv. Patrika

 
 
Artur Adámek z 8.C se stal vítězem školního hlasování o nejzelenější převlek, které proběhlo minulý týden. Hlasování se zúčastnilo 257 žáků naší školy a Artur získal 107 hlasů. 
 
Gratulujeme!!!