Poznej naši školu

 

 

Akce pro předškoláky a jejich rodiče ve školním roce 2016 – 2017

 

Výsledky doplňujících voleb do školské rady

Číst dál...

Zachraňme strom, adoptujme zvíře – začneme již příští pátek !!!

Vyhlašujeme 15. ročník školního projektu.

A čeho se projekt týká? Sbíráme starý papír, čímž zachraňujeme stromy a získaný finanční výtěžek za sběr zasíláme na adopci medvědice Oliny do ostravské ZOO.

Termíny sběru jsou vždy v pátek:

  • 14.10.2016
  • 9.12.2016
  • 17.2.2017
  • 7.4.2017
  • 2.6.2017

Místo a čas: Vždy od 7:30 do 8 hodin u šaten pro 1. stupeň.

Připojte se k nám!

Za přinesený papír, zachráněné stromy a medvědici Olinu předem děkujeme!

Upozornění pro rodiče a veřejnost

V pátek 7.10.2016, z důvodu konání voleb do Krajského zastupitelstva Moravskoslezského kraje, bude výuka žáků ukončena dříve. Žáci na 1.stupni budou končit v 11.40 h a žáci na 2.stupni ve 12.30 h.

Děkujeme za pochopení.

Ing. Jiří Adámek
ředitel školy   

Návštěva Okresního archivu ve Frýdku-Místku

Žáci IX.A a IX.B se v rámci společensko-vědních předmětů vydali koncem září do Okresního archivu ve Frýdku-Místku.

Nejdříve jsme si prohlédli dokumentární film, který nás seznámil s historií této instituce a s činností archivářů.

Nejstarší listinu z roku 1438 vydanou Janem Čapkem ze Sán, pánem na Hukvaldech, jsme sice neviděli, ale mohli jsme si prohlédnout jednu mladší, z roku 1611, kdy král Matyáš II. potvrzuje městu Frýdku dosavadní privilegia, zejména čtyři výroční trhy ve svátek Tří králů, Jana Křtitele, sv. Václava a sv. Kateřiny. Listina byla opatřena červenou pečetí ve voskové misce a přivěšena na hedvábných nitích.


Listovali jsme také v třídních výkazech z roku 1896 a viděli vysvědčení s předměty jako krasopis, dějeprava, silozpyt/fyzika/, lučba/chemie/, přírodozpyt…

Žáci se seznámili s pojmy jako archiv, archivní fond, archiválie, depozitář, matrika, s nimiž se setkávají v hodinách.

Následovala praktická prohlídka depozitáře s archivními fondy. Navštívili jsme i restaurátorskou dílnu a seznámili se tak s prací těch, kteří se snaží zachovávat kulturní dědictví dalším generacím.

Výlet za Olinou

Bylo krásné páteční ráno a naše třída III.C se vydala autobusem směr ZOO Ostrava. Ptáte se proč? Vždyť v září se přece na výlety nejezdí. Mýlíte se. Jezdí. My jsme v loňském školním roce usilovně sbírali starý papír a stejně jako ostatní třídy před námi, které se umístily na 1. místě, jsme za odměnu dostali tento krásný dárek. A opravdu jsme si ho náležitě užili. Sluníčko nám k tomu svítilo, krmili jsme kozy, morčátka a obdivovali všechna zvířata, která byla ochotna se nám v tento den ukázat.

Jen jsme byli trochu zklamaní, že nás nevítá medvědice Olina, ale nakonec si to stejně rozmyslela a pomalým krokem nás přišla pozdravit.

A co tedy napsat závěrem? Sbírejte a sbírejte starý papír a třeba se za ní podíváte příští rok i vy. Ale POZOR, my budeme sbírat také!

Fotografie...

RSS