Informativní schůzka rodičů budoucích 1. tříd

Vážení rodiče,

v úterý 14. 6. 2016 se v 16.00 hodin uskuteční informativní schůzka  rodičů budoucích 1. tříd. Na schůzce bude projednána v jednotlivých třídách třídními učitelkami Mgr. Martinou Brunclíkovou 1. A, Mgr. Hanou Kadubcovou 1. B a Mgr. Martinou Anlaufovou 1. C organizace školního roku, vybavení prvňáčka, nabídka kroužků, stravování ve školní jídelně, školní družina, projekty školy aj.

Všem rodičům bude poslána na tuto schůzku rovněž mailová pozvánka.

Termín další schůzky pro rodiče bude stanoven začátkem září.

Okresní kolo Biologické olympiády

Ve dnech 13.4. a 21.4. 2016 proběhlo na ZŠ E. Krásnohorské 2254 ve Frýdku-Místku okresní kolo Biologické olympiády kategorie D a C. Téma letošní olympiády bylo „Život v temnotě“.

Soutěžící se museli připravit na test, poznávačku a praktickou část. Do okresního kola museli navíc vypracovat vstupní úkol, kterého se zhostili všichni na výbornou. Práce byly na téma „Kuchyně z temnoty“ , „Pozorování žížal“ a také „Pozorování aktivity chovaného druhu hlodavce“. Práce měly velmi pěknou úroveň a nemuseli by se za ně stydět ani středoškoláci. Jsou k nahlédnutí v učebně přírodopisu.

Výsledné pořadí je následující:

Kategorie D:

  • Tereza Durčáková 2. místo
  • Tereza Wieczorková 6. místo
  • Samuel Kocych 14. místo

Kategorie C:

  • Petra Thérová 4. místo
  • Nikola Kimlová 21. místo
  • Kristýna Joniecová 22. místo

Všem gratuluji a děkuji za vzornou přípravu. Tereza Durčáková postupuje do krajského kola, které se bude konat ve čtvrtek 26.5.2016  v Ostravě. Tak jí držme palce!

Fotografie...

Úspěch na soutěži ve skoku vysokém

Ve středu 4.5.2016 proběhla v hale 6. ZŠ Frýdek-Místek soutěž ve skoku vysokém. Z každého ročníku druhého stupně reprezentovali naši školu 2 kluci a 2 dívky. Soutěžilo se v kategoriích: 6. třída, 7. třída, 8. třída a 9. třída. V každé z těchto kategorií získali naši sportovci umístění na stupních vítězů.

V 6. třídách se umístil v kategorii chlapců na 2. místě Jakub Stříž. V 7. třídách vybojovala Saša Koloničná 3. místo. V 8. třídách si vyskákali skvělé 1. místo Iveta Mikesková a Adam Bocián. Také v kategorii 9. tříd si vedli Veronika Papalová a Adam Vludarčík skvěle. Veronika si vyskákala 1. místo a Adam 2. místo. Všem zúčastněným sportovcům děkuji za vzornou reprezentaci školy. 

Archimediáda 2015/2016


Školního kola fyzikální olympiády v kategorii G (Archimediády) se zúčastnilo jedenáct žáků a žákyň sedmých tříd.

Číst dál...

Sluneční soustava

Soutěž pro žáky sedmých ročníků v kreslení vektorovou grafikou je již klasickou soutěží na naší škole. Program Zoner Calisto nabízí možnosti ztvárnit spoustu objektů, letos jsme se rozhodli pro téma "sluneční soustava".

Číst dál...

Pěvecká soutěž školních družin "SKŘIVÁNEK"


Ve středu 27. dubna 2016 proběhla v klubu Prostor pěvecká soutěž městských školních družin "Skřivánek". Tentokrát jsme se zúčastnili v ryze dívčí sestavě, kterou tvořila děvčata prvního až pátého ročníku. Amálie Suchomelová, Anička Štěpánková, Sabina Erlebachová, Tereza Harvanová a Nikola Plevková. Naše nejmladší účastnice Amálka Suchomelová získala krásné třetí místo. Sabina Erlebachová ze třetí třídy si vyzpívala skvělé první místo.
Gratulujeme a děkujeme za odvahu a příjemně prožité dopoledne.

 

Více fotografií zde

RSS