Zachraňme strom, adoptujme zvíře 2014

Letos proběhl na naší škole 12. ročník projektu „Zachraňme strom, adoptujme zvíře“.

Co je cílem tohoto projektu?  Nasbírat co nejvíce starého papíru, tím zachránit stromy a finanční výtěžek za papír poslat na adopci medvědice ušaté Olgy do Zoologické zahrady v Ostravě.

Nejúspěšnějšími sběrači se stali žáci 1.A, kteří nasbírali 1995,5 kg papíru a paní kuchařky jim za odměnu upekly výborný dort. Druhou příčku obsadila 3.A s 1560 kg papíru a 3. místo třída 1.B s 1081 kg papíru.

Číst dál...

Přírodopisně - zeměpisná exkurze 2014

Ve dnech 4. a 5. června 2014 se 15 žáků ze 7. a 8. tříd zúčastnilo výběrové přírodopisně-zeměpisné exkurze na Pálavu.

První den jsme dojeli vlakem do Mikulova, kde jsme si prohlédli historické centrum a okolí zámku, a poté  jsme se vydali na 15-ti kilometrovou túru z Mikulova přes Pavlovské vrchy až do Strachotína. Cestou jsme obdivovali zajímavé rostliny, které se vyskytují jen na vápencích. Minuli jsme  Kočičí skálu, vyšlápli jsme na Sirotčí hrádek, Děvín a Dívčí hrady, ze kterých se nám naskytl nádherný výhled na Novomlýnské nádrže. Po příchodu do Strachotína jsme se ubytovali na Rybářské baště, kde jsme po večeři stávili zbytek dne sportovním vyžitím.

Číst dál...

Úspěchy žáků naší ŠD

Úspěchy žáků naší ŠD v soutěžích městských školních družin.

Číst dál...

Poděkování od AŠSK

Poděkování od Asociace školních sportovních klubů ve Frýdku-Místku.

Číst dál...

Pozvánka pro rodiče budoucích prvňáčků 2014/2015

Vážení rodiče, rádi bychom Vás tímto pozvali na informační schůzku, která se bude konat

dne 18. června 2014 v prostorách školní jídelny Základní školy J. z Poděbrad (11. ZŠ) 
v 16 hodin

Za kolektiv pedagogů srdečně zve
Mgr. Renata Svobodová, Mgr. Daniela Kaňoková, Mgr. Roman Odvářka

Hravý architekt 2014 – Děti na Pražském hradě

Hraví architekti se pustili do práce!


Naše Základní škola Frýdek-Místek, Jiřího z Poděbrad 3109 se profiluje jako škola sportovní se zaměřením na cizí jazyky a výtvarnou výchovu. Svými výsledky v těchto oblastech zaujímá významné místo mezi školami v okrese Frýdek-Místek. Žáci se pravidelně zapojují do výtvarných projektů a soutěží, které jsou završeny výstavami určenými nejen pro žáky okolních škol, ale i širokou veřejnost.

V letošním školním roce se žáci 5. tříd naší školy zapojili do výtvarného projektu nazvaného Hravý architekt 2014 – Děti na Pražském hradě a usilovně pracují na svých obrázcích. V letošním roce kreslí a malují na téma architektonický detail a umění v architektuře – výtvarné zpracování umění, spjatého s architekturou. Takže kreslí reliéfy, sochy, okenní vitráže, fresky, domovní znamení, kašny, fontány, mozaiky, ozdobné prvky a detaily historických objektů – okna, římsy, dveře, štíty, které objevují na společných vycházkách po našem městě.

Číst dál...