Get Adobe Flash player

ČESKÁ BALADA NA NAŠÍ ŠKOLE

Ve čtvrtek 4. února 2016  navštívila naši školu umělecká agentura Aleny Bastlové z Opavy s literárně hudebním pořadem „Česká balada“. Žáci 8. a 9. ročníku zhlédli vývoj balady od jejího vzniku až po 20. století. Zazněly úryvky z lidových kramářských písní i z tvorby významných českých autorů - Karla Jaromíra Erbena, Františka Ladislava Čelakovského, Jana Nerudy, Petra Bezruče, Jiřího Wolkera a Ivana Olbrachta. Divadelní představení bylo velmi poučné a zároveň i místy zábavné a určitě přispělo k rozšíření obzorů ze znalosti české literatury.

fotografie...

Výsledky dotazníku pro rodiče 1.tříd

Vážení rodiče,

Vaše dítě je od září 2015 žákem 1. ročníku naší školy. Obrátili jsme se na Vás s žádostí o spolupráci při vyplnění dotazníku, který je součástí zkvalitňování výchovně vzdělávacího procesu a zpracovává vlastní hodnocení školy. Sledovaným ukazatelem tohoto dotazníku byl důvod výběru naší školy. Předkládáme Vám nyní jeho výsledky a děkujeme Vám za ochotu při jeho vyplňování i za Váš osobní zájem o další rozvoj školy.

Ing. Jiří Adámek, ředitel školy 

Výsledky...

Zápis do 1. ročníku

Ve dnech 1. a 2. února 2016 v našem městě proběhl Zápis do 1. tříd. K zápisu na naši „Jedenáctku“ se dostavilo 67 budoucích prvňáčků. Pro některé z nich budou rodiče žádat odklad školní docházky.

Rád bych velmi poděkoval rodičům za jejich důvěru, kterou tímto projevili naší škole. Děkuji i všem učitelům, kteří pečlivě připravili nejen tento slavnostní zápisový den, ale i spoustu zajímavých a poutavých akcí pro naše budoucí prvňáčky. Pevně věříme, že s naší školou, která má dlouhodobě velmi dobré výsledky, budete spokojeni.

Ing. Jiří Adámek
ředitel školy   

Fotografie...

Školní kolo Zeměpisné olympiády

Dne 26.ledna 2016 se uskutečnilo školní kolo Zeměpisné olympiády. Účast v soutěži přijalo 54 žáků, kteří porovnávali své znalosti a dovednosti v práci s atlasem i bez něj. 

V jednotlivých kategoriích byli nejúspěšnějšími řešiteli:

  •  kategorie A (6.ročník) -  Tereza Durčáková (6.B)
  •  kategorie B (7.ročník) - Samuel Kocych (7.A)
  •  kategorie C (8.-9. ročník) - Prokop Malý (9.A)

Tito žáci budou 16. února 2016 reprezentovat naší školu v okresním kole. Všem soutěžícím děkujeme za účast, vítězům blahopřejeme k jejich úspěchům a přejeme hodně štěstí v následujících kolech.

Výsledková listina

Přijatí žáci ve školním roce 2016/2017

Seznam přijatých žáků k základnímu vzdělávání ( 1.ročník ) ve školním roce 2016/2017.

Rodiče kteří, budou žádat o odklad, musí doložit na vedení školy doklady nutné k odkladu do konce května 2016.

Seznam žáků...

Návštěva Úřadu práce ve Frýdku -Místku

 

Dne 1. února 2016 navštívili žáci  8.A třídy  v rámci předmětu Volba povolání  Úřad práce ve Frýdku-Místku. Seznámili se s  klasifikací povolání a možnostmi dalšího studia a vzdělávání po ukončení základní školy. Dále  zjistili informace o středních školách, na kterých by chtěli studovat v rámci svého budoucího povolání.

Na závěr proběhla diskuse, ve které se žáci mohli zeptat na doplňující informace k výběru střední školy.

Další foto...

RSS